Największego poparcia Platformie Obywatelskiej udzielili mieszkańcy Bielan. Zdobyła tam ona blisko połowę głosów (49,55 proc.) i 13 z 25 mandatów radnych. Samodzielne rządy partia ta będzie mogła sprawować także w dzielnicach: Bemowo, gdzie zdobyła 47,75 proc. głosów i 14 z 25 mandatów, Białołęka (40,72 proc.; 12 z 23 mandatów), Mokotów (46,54 proc.; 15 z 28 radnych), Praga Południe (47,12 proc.; 15 z 25 radnych), Śródmieście (44,81 proc.; 13 z 25 mandatów), Wawer (39,83 proc.; 12 z 23 mandatów) i Wola (47,80 proc.; 14 z 25 radnych).
Najniższe poparcie PO zanotowała w dzielnicy Włochy, gdzie zdobyła 28,69 proc. głosów i sześć mandatów w 21-osobowej radzie dzielnicy. Niewiele wyższe poparcie PO uzyskała w Ursusie - 29,72 proc. głosów, co przełożyło się na siedem z 21 mandatów radnych. Mieszkańcy obu tych dzielnic znaczną część głosów oddali na lokalne komitety. We Włochach Wspólnota Dzielnicy Włochy oraz Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy zdobyły w sumie osiem mandatów. W Ursusie miejscowym komitetom przypadło dziewięć mandatów. Procentowo najwięcej głosów (34,50 proc.) oddano w Ursusie nie na listy partyjne, a na listę "Stowarzyszenia Obywatelskiego w Ursusie". PO z poparciem 29,72 proc. zajęła drugie miejsce i będzie mieć siedmioro radnych.
Dobry wynik zanotował także komitet wyborczy Stowarzyszenia "Nasz Ursynów" (34,39 proc. głosów), który do 25-osobowej rady dzielnicy wprowadzi 10 radnych - o jednego mniej niż PO, która rządziła dzielnicą w poprzedniej kadencji. Będący w opozycji "Nasz Ursynów" będzie mógł przejąć władzę w dzielnicy razem z radnymi PiS, którzy będą mieć w radzie czworo radnych. Dotychczasowa burmistrz Ursynowa Urszula Kierzkowska zyskała natomiast mandat radnej mazowieckiego sejmiku.
Lokalne komitety duże poparcie miały także w innych dzielnicach. Na Białołęce cztery z 23 mandatów wywalczyła Wspólnota Samorządowa "Gospodarność", a jeden - Inicjatywa Mieszkańców Białołęki. Na Ochocie cztery z 23 mandatów uzyskała Ochocka Wspólnota Samorządowa, a Praska Wspólnota Samorządowa - trzy z 23 mandatów w radzie Pragi Północ. W tej dzielnicy PO zdobyła dziewięć z 23 mandatów - o jeden więcej niż PiS. Obecna burmistrz dzielnicy Jolanta Koczorowska zasiądzie w sejmiku Mazowsza. Po kilkoro radnych miejscowe komitety wprowadziły także do rad Targówka, Wawra, Wesołej, Wilanowa i Żoliborza.
Kandydatów Prawa i Sprawiedliwości najwięcej mieszkańców poparło na Bielanach i na Woli. W obu dzielnicach zdobyli oni w sumie po 30,88 proc. głosów. Do 25-osobowej rady Bielan partia ta wprowadziła ośmioro radnych, a do liczącej tylu samo radnych rady Woli - sześcioro. Do wolskiej rady dostali się z list tej partii m.in. b. przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy Marek Makuch oraz wdowa po pośle Przemysławie Gosiewskim - Beata Gosiewska.
Sojusz Lewicy Demokratycznej najwyższe poparcie uzyskał na Mokotowie, gdzie kandydaci tej partii zdobyli łącznie 21,28 proc. głosów. W 28-osobowej radzie tej dzielnicy SLD będzie miał sześcioro radnych. Partia nie będzie mieć swoich reprezentantów w radach sześciu dzielnic - Ursusa, Ursynowa, Wawra, Wesołej, Wilanowa i Żoliborza.