Bramki: 1:0 Luis Suarez (8), 1:1 Lee Chung-yong (68), 2:1 Luis Suarez (80).

Żółta kartka - Korea Południowa: Kim Jung-woo.

Urugwaj: 1-Fernando Muslera - 2-Diego Lugano, 3-Diego Godin, 4-Jorge Fucile, 16-Maximiliano Pereira - 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 11-Alvaro Pereira - 7-Edinson Cavani, 9-Luis Suarez, 10-Diego Forlan.

Korea Płd.: 18-Jung Sung-ryong - 22-Cha Du-ri, 12-Lee Young-pyo, 4-Cho Yong-hyung, 14-Lee Jung-soo - 8-Kim Jung-woo, 16-Ki Sung-yong, 13-Kim Jae-sung, 7-Park Ji-sung - 17-Lee Chung-yong, 10-Park Chu-young.

Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy).

Urugwaj jest pierwszą drużyną finałów MŚ w RPA, która awansowała do ćwierćfinału. W sobotnim meczu w Port Elizabeth podopieczni Oscara Tabareza pokonali Koreę Południową 2:1. W kolejnej rundzie trafią na zwycięzcę rywalizacji USA - Ghana.

Spotkanie toczone w strugach ulewnego deszczu rozpoczęło się od mocnego uderzenia Koreańczyków. W piątej minucie Park Chu-young trafił z rzutu wolnego w słupek.

Chwilę potem koreańscy kibice z niedowierzaniem kręcili głowami. Fatalny błąd popełnił bramkarz Jung-Sung-ryong, który postanowił... nie łapać lecącej obok niego piłki. Z prezentu skorzystał stojący za nim Luis Suarez - 23-letni napastnik kopnął bez problemu do pustej bramki.

Od tej pory Urugwajczycy cofnęli się do obrony, nie pozwalając rywalom na zbliżanie się w pobliże własnej bramki. W tej sytuacji Koreańczycy próbowali strzałów z dystansu, ale z marnym skutkiem.

Po przerwie przewaga drużyny Huh Jung-Moo była już zdecydowana, a jej akcje coraz groźniejsze. W 51. minucie świetną okazję zmarnował Park Chu-young, wkrótce potem efektowny strzał głową największej koreańskiej gwiazdy Park Ji-sunga (Manchester United) obronił Fernando Muslera.

Ataki Koreańczyków zakończyły się powodzeniem w 68. minucie. Lee Chung-yong wykorzystał błąd obrony Urugwaju i strzałem głową wyrównał stan meczu. Chwilę potem ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem Korei Południowej, ale zmarnował sytuację sam na sam.

Bohaterem został za to Luis Suarez. W 80. minucie napastnik Ajaksu Amsterdam popisał się piękną indywidualną akcją, po której pokonał technicznym strzałem Jung Sung-ryonga (piłka odbiła się jeszcze od słupka).

W końcówce meczu Koreańczycy stanęli przed wymarzoną sytuacją do wyrównania, ale rezerwowy Lee Dong-gook nie pokonał z bliska Muslery.