Amerykański wahadłowiec Discovery z siedmioma astronautami na pokładzie bezpiecznie wylądował na Florydzie. Zakończył w ten sposób 13-dniową misję modernizacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Na misję wahadłowiec wyruszył z przylądka Canaveral 12 grudnia. Astronauci mieli za zadanie zamontowanie na ISS udoskonalonego systemu zasilania elektrycznego oraz dostarczenie ponad czterech ton wyposażenia, żywności i elementów konstrukcyjnych niezbędnych do rozbudowy stacji. Udało się.
Przed odcumowaniem wahadłowca od stacji, załoga dokładnie sprawdziła jego powłokę ochronną. Żeby uniknąć tragedii, jaka rozegrała się w 2003 roku. Rozpadł się wtedy wahadłowiec Columbia, siostrzana konstrukcja Discovery.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|