Nie minął tydzień od egzekucji dyktatora Iraku Saddama Husajna, skazanego na śmierć za swe zbrodnie, a inny tyran już chce stawiać mu pomnik. Rządzący Libią Muammar Kadafi chce upamiętnić w ten sposób Husajna.
Informacje o tym, że Libia postanowiła wznieść pomnik - przedstawiający byłego irackiego dyktatora Saddama Husajna wiszącego na szubienicy - podała oficjalna libijska agencja prasowa Jana. Nie wiadomo jednak, gdzie pomnik ma stanąć.
Chęć upamiętnienia dyktatora Iraku nie powinna dziwić, zważywszy, że po egzekucji Husajna Libia ogłosiła trzydniową żałobę narodową.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|