Marka Madoffa znaleziono martwego w drugą rocznicę aresztowania jego ojca, właściciela jednego z największych na Wall Street funduszy inwestycyjnych i współzałożyciela rynku akcji NASDAQ. Bernarda Madoffa aresztowano 11 grudnia 2008 roku. Odsiaduje karę łącznie 150 lat więzienia za stosowanie sytemu piramidy i wyłudzenie około 65 mld USD, co pozbawiło oszczędności miliony ludzi.

W ciągu 16 lat działania piramidy finansowej Madoffa federalna Komisja Kontroli Giełdy pięć razy wszczynała dochodzenie w sprawie jego interesów, ale za każdym razem inspektorzy brali za dobrą monetę jego wyjaśnienia i nie robili prawie nic, aby je zweryfikować.

Obaj synowie Madoffa - Mark i Andrew pracowali w finansowej firmie ojca, Bernard L. Madoff Investment Securities LLC. Obaj, podobnie jak żona i jeszcze kuzynka Madoffa, zostali pozwani do sądu przez wyznaczonego przez sąd pełnomocnika ofiar finansowych oszustw Madoffa. Pełnomocnik twierdzi, że powinni byli wiedzieć o oszustwie i teraz zwrócić wyłudzone pieniądze.

"Mark Madoff odebrał sobie dziś życie. To okropna i niepotrzebna tragedia - napisał w oświadczeniu Martin Flumenbaum, prawnik Marka i Andrew Madoffów. - Mark był niewinną ofiarą potwornego przestępstwa popełnionego przez jego ojca i od dwóch lat był poddany niesłabnącej presji w postaci fałszywych oskarżeń i insynuacji".