Według włoskiej agencji prasowej chodzi o urodzoną w 1991 roku Iris Berardi, która bywała w domu premiera w 2009 roku zanim ukończyła 18 lat. Jej nazwisko wymieniono w dokumentacji prokuratury, przesłanej do parlamentu jako nowe dowody dołączone do złożonego wcześniej przez nią wniosku o wyrażenie zgody na przeszukanie rezydencji szefa rządu.

Reklama

To druga nieletnia po głównej bohaterce skandalu obyczajowego z udziałem premiera, 18-letniej obecnie już Karimie, znanej jako Ruby. Przed osiągnięciem pełnoletniości uczestniczyła ona w rozwiązłych zabawach w mediolańskim domu Berlusconiego, za co regularnie dostawała pieniądze; w sumie - jak twierdzi prasa - około ćwierć miliona euro.

W środę media ujawniły, że w ramach śledztwa skonfiskowano 14 stycznia notes Ruby, w którym zapisywała ona otrzymywane sumy. Pojawił się tam również zapis, że "za dwa miesiące" dostanie ona od osoby, określonej jako "B" 4,5 miliona euro.

Premier Berlusconi zaprzecza, jakoby w jego domach dochodziło do prostytucji, a całe dochodzenie nazwał ostatnio "skandalicznym" i wyraził przekonanie, że burza ta minie.