Gazeta "Il Fatto Quotidiano" w artykule zatytułowanym "Licytacja fotografii" ujawniła w piątek, że zdjęcia oraz film wideo, dokumentujące "gorące zabawy" w mediolańskiej rezydencji szefa rządu, Arcore osiągnęły astronomiczną cenę i obecnie są przedmiotem negocjacji w sprawie ich zakupu. Na sprzedaż zostały zaś wystawione przez niektóre uczestniczki rozwiązłych przyjęć, nazywanych "bunga bunga".

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że zdjęcia "nagiego króla" zostaną opublikowane w sobotę - sugeruje dziennik. Dodaje, że potwierdziłyby one niektóre zeznania oraz wiadomości o tym, co działo się w domu Berlusconiego, uzyskane w rezultacie założenia podsłuchów na wniosek prokuratury, prowadzącej dochodzenie w sprawie prostytucji z udziałem nieletnich.

Dziennik nazywa fotografie "śmiertelną bronią", która "obróci w pył publiczny wizerunek Berlusconiego".

Wydawane przez rodzinę premiera "Il Giornale" nazywa dziennikarzy, piszących o jego zdjęciach "terrorystami" i "przyjaciółmi prokuratorów". "To perwersyjna gra. To terroryzm" - ocenia autor komentarza, który jednocześnie stara się zbagatelizować znaczenie tej zapowiadanej publikacji, gdyż jego zdaniem nie wniosłaby ona nic nowego.