Alarm przed tsunami ogłoszono też w Indonezji i na Hawajach.

Na Hawaje fala może dotrzeć najwcześniej o 14 czasu warszawskiego - podała amerykańska telewizja Khon na swym portalu internetowym. Władze stanu zarządziły ewakuację ludności z terenów nadbrzeżnych.

Reklama

>>> Tsunami uderzyło w Japonię. Zobacz zdjęcia!

Na amerykańskich Wyspach Mariańskich na Pacyfiku wydano również ostrzeżenie przed tsunami i wydano polecenie ewakuacji ludności.

Tymczasem amerykańskie centrum geofizyczne poinformowało, że ostrzeżenie przed tsunami po silnym trzęsieniu ziemi zostało ogłoszone praktycznie na wszystkich wybrzeżach Pacyfiku, w tym w Australii i Ameryce Południowej.

http://www.dailymotion.pl/video/xhj301_witness-tremor-to-remember_news

Wielka ewakuacja na Sachalinie

Reklama

Rosyjskie władze na Sachalinie na Dalekim Wschodzie ewakuowały w piątek 11 tysięcy mieszkańców z terenów nadbrzeżnych w związku z ostrzeżeniem przed tsunami, będącym skutkiem silnego trzęsienia ziemi w Japonii.

Miejscowy oddział ministerstwa do spraw nadzwyczajnych poinformował, że fala tsunami może zalać wiele miejscowości na Sachalinie.

Władze na Kamczatce poinformowały, że tsunami nie stanowi zagrożenia dla półwyspu.

Filipińskie władze nakazały ewakuację tysięcy mieszkańców z terenów przybrzeżnych na północy kraju. Gigantyczna fala tsunami miała najpierw dotrzeć na wyspę Luzon.