Dziennik Gazeta Prawana logo

Rosja ani myśli porzucić tyrana z Damaszku

25 listopada 2011, 11:10
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tyran z Damaszku wysyła czołgi na swych obywateli, tymczasem Rosja ani myśli stanąć po stronie ludzi mordowanych przez reżim. Władze w Moskwie nie poprą sankcji, nałożonych na Asada.

"Obecnie to, co jest potrzebne, to nie rezolucje, nie sankcje, nie presja, lecz wewnętrzny dialog syryjski" - powiedział w piątek rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz na cotygodniowej konferencji prasowej. W piątek upływa termin ultimatum Ligi Arabskiej w sprawie wpuszczenia do Syrii misji obserwacyjnej tej organizacji. W przeciwnym razie Liga Arabska grozi Damaszkowi sankcjami w postaci wstrzymania połączeń lotniczych, ograniczenia handlu i zawieszenia kontaktów z syryjskim bankiem centralnym.

Rzecznik rosyjskiego MSZ z rezerwą odniósł się do francuskiej propozycji utworzenia tzw. korytarzy humanitarnych, którymi do Syrii można by dostarczać artykuły pierwszej potrzeby i lekarstwa. "Sądzę, że wrócimy do tej kwestii, gdy będą jasne szczegóły propozycji" - powiedział Łukaszewicz. Dodał, że kwestia praw człowieka nie może być pretekstem do ewentualnej interwencji militarnej w Syrii. Rosja odpowiedzialnością za to, co dzieje się w Syrii, gdzie od marca zginęło co najmniej 3500 ludzi, obarcza także syryjską opozycję.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj