Szef Komisji Europejskiej wygłosił przemówienie, w którym opowiadał o walce z kryzysem. Jego zdaniem lekarstwem na problemy jest jeszcze więcej Europy, czyli stworzenie federacji państw.
Unia Europejska powinna iść w kierunku - wyjaśnił. - mówił Barroso w wystąpieniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu na temat stanu Unii.
Przyznał że . Zapowiedział, że KE przygotuje w tej sprawie raport jeszcze jesienią. Zastrzegł jednak, że nie jest to sprawa na już i teraz. Wcześniej musi się odbyć europejska o przyszłości Europy, którą Barroso powiązał czasowo z wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku.
- powiedział. Zaapelował, też o tych wyborów, a dokładnie, by każda partia europejska zobowiązała się jeszcze przed tymi wyborami do wskazania jej kandydata na szefa nowej Komisji Europejskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane