Litwa rozpoczęła kontrolowanie polskich słodyczy. Litewska Państwowa Służba Żywności i Weterynarii sprawdza, czy na litewski rynek nie trafiła polska czekolada wyprodukowana z zanieczyszczonego mleka w proszku.

Reklama

Specjaliści mówią, że ocenili już możliwe niebezpieczeństwo dla zdrowia konsumentów oraz ile na litewskim rynku jest polskich słodyczy. Służby weterynaryjne rozpoczęły kontrole we wszystkich większych i mniejszych sklepach i na bazarach. Sprawdzane są nie tylko polskie słodycze, ale i przedsiębiorstwa, które importują z Polski mleko w proszku.

Na razie nie znaleziono zakażonych produktów, ale postanowiono tymczasowo wycofać z rynku niektóre wyroby cukiernicze z Polski - takie jak "Vanilia wafers", "Słodka nutka" i inne.

Jak podaje komunikat Państwowej Służby Żywności i Weterynarii - wafle i rurki waflowe firmy Magnolia zostały wyprodukowane z mleka w proszku zanieczyszczonego nieznaną substancją. Wyroby te sprowadza na Litwę centrum handlowe "Rimi", które po otrzymaniu informacji o możliwym zanieczyszczeniu produktów, wstrzymało sprzedaż podejrzanych słodyczy.