o wymianie ognia do której doszło w Afganistanie w bazie gdzie stacjonują polscy żołnierze, rannych jest 7 Polaków . Minister obrony Tomasz Siemoniak na twitterze poinformował, że wśród siedmiu rannych żołnierzy, jeden odniósł poważne obrażenia ale jego stan jest stabilny .

Reklama

Jak powiedział IAR mjr Marek Pietrzak rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, we wczesnych godzinach popołudniowych doszło do ataku. Pewna grupa rebeliantów próbowała wedrzeć się do bazy, przeprowadzając atak kompleksowy. Ta grupa została wyeliminowana. Ranni żołnierze zostali opatrzeni w szpitalu w bazie - powiedział major Pietrzak.

Natomiast minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na swoim twitterze pogratulował naszym żołnierzom odparcia ataku Talibów na bazę w Ghazni bez strat własnych. Rannym życzył szybkiego powrotu do zdrowia. Wcześniej agencje podawały, że w rejonie bazy gdzie stacjonują polscy i afgańscy żołnierze w Afganistanie, miały miejsce eksplozje. Agencja Reutera donosiła o kłębach czarnego dymu unoszącego się nad bazą w prowincji Ghazni. Świadkowie -o helikopterach NATO unoszących się nad bazą.