Dziennik Gazeta Prawana logo

Nobliści apelują do Putina w sprawie działaczy Greenpeace

17 października 2013, 10:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Laureaci pokojowej nagrody Nobla apelują do prezydenta Rosji w sprawie działaczy Greenpeace. Chcą, by wpłynął on na śledczych, by wycofali zarzuty przeciw ekologom.

Jedenaścioro laureatów Pokojowej Nagrody Nobla apeluje do prezydenta Rosji o wycofanie zarzutów wobec działaczy Greenpeace. Uważają, że 28 przedstawicieli organizacji oraz fotograf i operator kamery protestowali w sposób pokojowy i nie powinni być sądzeni za piractwo.

Nobliści proszą Władimira Putina, by , by zarzuty, które już postawiono, zostały wycofane. Podkreślają też, że wszystkie inne zarzuty powinny być zgodne z prawem rosyjskim i międzynarodowym. Uhonorowani za działania na rzecz pokoju wyrażają też przekonanie, że Władimir Putin podziela ich pragnienie poszanowania pokojowych protestów.

Pod listem podpisało się 11 osób: Desmond Tutu, Betty Williams, Oscar Arias Sanchez, Jody Williams, Leymah Gbowee, Tawakkol Karman, Rigoberta Menchu Tum, Mairead Maguire, Shirin Ebadi, Jose Ramos Horta, Adolpho Perez Esquivel. 30 działaczy i współpracowników Greenpeace została aresztowanych i oskarżonych o piractwo po tym, jak we wrześniu próbowali zorganizować protest w pobliżu platformy naftowej Gazpromu na Morzu Barentsa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj