W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie uroczystości rozpoczęła msza św. w Panteonie Wielkich Polaków. Zgromadzeni wierni oglądają na wielkim ekranie transmisję mszy kanonizacyjnej z Watykanu. Po niej, o godzinie 12.30, zaplanowano pokaz filmów poświęconych Janowi Pawłowi II. Ruszy także gra rodzinna "Wszyscy jedziemy do Rzymu". O 13.30 rozpocznie się msza dziękczynna za kanonizację w tamtejszym Panteonie Wielkich Polaków, którą odprawi biskup Józef Górzyński. Będzie można także zwiedzać wystawy usytuowane na wysokości 26 metrów. Piknik potrwa do godziny 18.00.

Reklama

Mieszkańcy stolicy z biało-czerwonymi i żółto-białymi papieskimi flagami zgromadzili się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Oglądają na telebimach transmisję mszy kanonizacyjnej z Watykanu. Miejsce, w którym papież przemawiał podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, dla wielu jest wyjątkowe i symboliczne.

Podobnie jak w czasie beatyfikacji liczni wierni zgromadzili się w kKrakowskich Łagiewnikach. Według szacunków uroczystości kanonizacyjne w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II przeżywa ponad 100 tysięcy wiernych.

Wieczorem spora część z pielgrzymów przyjdzie przed Okno Papieskie. Przy Franciszkańskiej 3 po zmroku można ponownie zobaczyć Jana Pawła II. Wszystko dzięki specjalnej multimedialnej prezentacji wyświetlanej na fasadzie pałacu biskupów krakowskich. 10-minutowy mapping przypomina całe życie i nauczanie papieża.

Kanonizacja Jana Pawła II to dla wadowiczan wyjątkowe wydarzenie. Wiele osób przyjechało tam, by poznać miejsce gdzie urodził się i dorastał Karol Wojtyła i tam właśni śledzić na telebimach mszę kanonizacyjną w Watykanie.

Na Jasnej Górze - dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Szczególną formą jest bieg na rzecz bezdomnych. Wydarzenie to organizują księża pallotyni, którzy podkreślają , że kanonizacja Jana Pawła II zobowiązuje nas do czynów miłosierdzia.