Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że prezydenci Rosji i Ukrainy zgodzili się co do konieczności przerwania rozlewu krwi na Ukrainie.

Reklama

W opinii wiceprzewodniczącego partii "Sprawiedliwa Rosja" Michaiła Jemielianowa, dialog Moskwy z Kijowem zależeć będzie od rozwoju sytuacji w południowo-wschodnich regionach Ukrainy.

W jego opinii, spotkanie Putina z Poroszenką świadczy o tym, że Rosja chce dialogu. Jemielianow twierdzi, że działania wojskowe przeciwko separatystom będą trwały, dopóki Kijów i Zachód nie zrozumieją, że to nie jest metoda rozwiązywania konfliktów.

Putin i Poroszenko zachowali się dojrzale - chwali obu polityków deputowany z Rady Federacji Oleg Kwitid. - Rosja i Ukraina to braterskie narody i mądrzy politycy dostrzegli ten fakt - dodał senator z anektowanego Krymu.

Rosja jest gotowa do rozmów, ale przede wszystkim opowiada się za przerwaniem działań zbrojnych w południowo-wschodnich regionach Ukrainy - przekonuje szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko. W jej opinii, wizyta prezydenta Rosji we Francji może przynieść przełom w kryzysie ukraińskim.