Dziennik Gazeta Prawana logo

Moskwa skupia się na słowach Poroszenki o Krymie. WIDEO

7 czerwca 2014, 14:10
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko/PAP/EPA
Moskwa z uwagą obserwuje pierwszy dzień prezydentury Petra Poroszenki. Rosyjskie agencje szczególnie akcentują te wypowiedzi nowego prezydenta Ukrainy, które odnoszą się do sytuacji w południowo-wschodnich regionach i do Półwyspu Krymskiego.

Na pierwszym miejscu w rosyjskich serwisach znalazło się oświadczenie Petra Poroszenki dotyczące aneksji Krymu. - - cytują wypowiedź ukraińskiego prezydenta rosyjskie media. Dziennikarze wybijają również wypowiedź Poroszenki wskazującą, że tylko język ukraiński będzie miał status państwowego.

Obie te kwestie są sprzeczne z oczekiwaniami rosyjskich władz, tak jak zapowiedź dotycząca zachowania unitarnego charakteru państwa. Moskwa od dawna domaga się federalizacji Ukrainy.

W rosyjskich mediach zwrócono również uwagę na zapowiedź Poroszenki odnośnie członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej, a także przedterminowych wyborów parlamentarnych.

ZOBACZ ZAPRZYSIĘŻENIE NOWEGO UKRAIŃSKIEGO PREZYDENTA:

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj