OBWE potwierdziła, że 4 obserwatorów specjalnej misji monitoringowej, którzy pracowali w okolicach Ługańska, zostało uwolnionych. W oświadczeniu OBWE napisano, że o uwolnienie zakładników zabiegali zarówno jej pracownicy, jak i inne nie wymienione z imienia i nazwiska osoby.

Reklama

Rzecznik prezydenta Petra Poroszenki Swiatosław Cehołko podkreślił, że doszło do tego dzięki żądaniom szefa państwa, który naciskał na konieczności zwolnienia wszystkich zakładników przetrzymywanych przez bojówkarzy.

W piątek separatyści wypuścili 4 innych obserwatorów specjalnej misji monitoringowej OBWE, którzy pracowali w okolicach Doniecka.

Tego samego dnia w Doniecku odbyły się konsultacje trójstronne, w których wzięli udział przedstawiciele Kijowa, Moskwy i OBWE. Byli tam także obecni członkowie kierownictwa separatystycznych samozwańczych republik ludowych: donieckiej i ługańskiej.

W ich czasie, ustalono, między innymi, że zawieszenie broni będzie kontynuowane do poniedziałku do wieczora. Ukraińskie władze naciskają, aby jego kontrolą zajęło się OBWE.