Rozszerzona lista obejmie niemal wszystkie największe rosyjskie banki: VTB, Bank Moskwy i Rosyjski Bank Rolny, w których państwo rosyjskie posiada ponad 50 procent udziałów.

Reklama

Amerykańscy obywatele i przedsiębiorstwa nie będą mogli zawierać z nimi transakcji długoterminowych. Zostaną także zamrożone znajdujące się w amerykańskich bankach aktywa kompanii budującej statki.

Unia postanowiła ograniczyć wielkim bankom w Rosji dostęp do rynku kapitałowego i utrudnić pożyczanie pieniędzy. Wprowadziła więc zakaz emisji akcji i obligacji banków, w których państwo ma większościowe udziały. Ponadto wprowadzone zostaje embargo na dostawy broni, ale ma ono dotyczyć wyłącznie nowych kontraktów, umowy zawarte wcześniej zostaną zrealizowane, jak na przykład dostawy francuskich okrętów desantowych Mistral do Rosji.

Zakazana ma być też sprzedaż nowoczesnych technologii wykorzystywanych w energetyce, między innymi przy wydobyciu ropy z arktycznych złóż.

Sankcje obejmą również sprzedaż urządzeń cywilnego i wojskowego zastosowania takich jak komputery wielkiej mocy. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

Reklama