Władimir Putin nazywa ukraińską armię "legionem NATO". Jego zdaniem, ukraińskie wojsko nie prowadzi interesów narodowych tego kraju, tylko stara się powstrzymać Rosję.Kto walczy [na wschodzie Ukrainy]? Są oficjalne dywizje sił zbrojnych, ale też w dużym stopniu są tak zwane ochotnicze nacjonalistyczne bataliony. To nie jest nawet armia, to zagraniczny legion. W tym wypadku, zagraniczny legion NATO - oświadczył Władimir Putin na spotkaniu ze studentami w Sankt Petersburgu.

Reklama

Jak mówił, te siły są tam, by "geopolitycznie powstrzymać Rosję". Władimir Putin dodał, że rząd w Kijowie odrzuca pokojowe, polityczne rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Na słowa rosyjskiego przywódcy zareagował sekretarz generalny paktu. Oświadczanie, że jest "legion NATO" na Ukrainie, jest nonsensem. Nie ma żadnego legionu NATO. Jedyne zagraniczne siły na Ukrainie to siły rosyjskie i na tym polega problem. Rosja wspiera separatystów wysyłając im sprzęt. Widzimy znaczący wzrost przepływu sprzętu do separatystów na Ukrainie. Mówimy o ciężkim sprzęcie różnego rodzaju” - powiedział Jens Stoltenberg na konferencji prasowej po nadzwyczajnym spotkaniu Komisji NATO-Ukraina w Brukseli.

ZOBACZ TAKŻE: Pilna międzynarodowa narada w sprawie wojny? Schetyna pojedzie>>>