Ukraiński sztab generalny twierdzi, że bojówkarze nie wycofują swoich wojsk z linii frontu, a jedynie zmieniają ich dyslokację. Separatyści oświadczyli, że rozpoczęli już wycofywanie artylerii i systemów rakietowych. Sztab operacji antyterrorystycznej przekonuje, że bojówkarze przemieszczają i przegrupowują swoje oddziały, między innymi w kierunku Mariupola.

Reklama

Jego rzecznik Andrij Łysenko powtórzył, że strona ukraińska jest gotowa do wycofania wojsk, ale wcześniej przez 2 dni ma być przestrzegane zawieszenie broni. Dopóki ostrzeliwane są ukraińskie pozycje oraz miejscowości i dzielnice, gdzie mieszkają cywile nie ma mowy o wycofaniu ciężkiego sprzętu - zaznaczył.

W ciągu doby w strefie operacji antyterrorystycznej zginął 1 żołnierz a 7 zostało rannych. Separatyści prowadzą działania koło wsi Szyrokine pod Mariupolem. Twierdzą, że zdobyli 2 pobliskie miejscowości. Strona ukraińska podaje, że tych informacji nie można ani potwierdzić, ani sprostować. Ukraińskich sił tam nie ma, bo obydwie miejscowości są w strefie buforowej.

ZOBACZ TAKŻE: Układ w sprawie Ukrainy? "Jak pakt Ribbentrop-Mołotow">>>

Reklama