We Francji powstała partia muzułmańska, która chce wystartować w wyborach do władz departamentów. Według sondaży, na dwa tygodnie przed pierwszą turą faworytem jest skrajna prawica Marine Le Pen.

Reklama

Partia muzułmanów Równość i Sprawiedliwość została założona, aby bronić wartości islamu. Wystawia dwudziestu kandydatów i kandydatek, to wymóg związany z parytetem kobiet i mężczyzn w polityce, w dziesięciu kantonach wschodniej Francji, przede wszystkim w Alzacji. Równość i Sprawiedliwość domaga się zniesienia zakazu zakrywania głów przez muzułmańskie uczennice w szkołach publicznych, wprowadzenia w stołówkach szkolnych jadłospisu halalm czyli zgodnego z wymogami Islamu oraz chce, aby najważniejsze święto muzułmańskie - Id al-Adha, Święto Ofiarowania ogłoszono dniem państwowym. Jest ono obchodzone przez 3 do 4 dni dla upamiętnienia ofiary Ambrahama i jego posłuszeństwa wobec Boga.

Wcześniej Unia Demokratyczna Francuskich Muzułmanów zgłosiła jednego kandydata w tych samych wyborach. Muzułmanie nie chcą już głosować na tradycyjne, demokratyczne partie lewicy i prawicy. Ale podobnego zdania jest wielu Francuzów niemuzułmanów, stąd faworytem w wyborach według sondaży jest Front Narodowy.

ZOBACZ TAKŻE: W Parlamencie Europejskim minuta ciszy, a Janusz Korwin-Mikke znów szokuje>>>