Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Francja w szoku po zamachu w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo". ZDJĘCIA

8 stycznia 2015, 07:34
Wczoraj wieczorem przedstawiciele wyznań byli podejmowani przez prezydenta Francois Hollande’a. Dzisiaj chcą się zastanowić nad powagą sytuacji, aby wypracować szczegółowy plan postępowania wobec ataku fanatyzmu na francuską demokrację.
Wczoraj wieczorem przedstawiciele wyznań byli podejmowani przez prezydenta Francois Hollande’a. Dzisiaj chcą się zastanowić nad powagą sytuacji, aby wypracować szczegółowy plan postępowania wobec ataku fanatyzmu na francuską demokrację. / PAP/EPA / YOAN VALAT
Francja nie może się otrząsnąć z szoku po zamachu w siedzibie pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". W ataku zginęło dwanaście osób - dziennikarzy i policjantów. Dzisiaj mają się spotkać przedstawiciele wszystkich wyznań, aby omówić sytuację.Tymczasem w całej Francji mieszkańcy oddają hołd ofiarom ataku. Słowa otuchy i potępienia dla sprawców masakry płyną także z innych europejskich stolic.
Reklama
Reklama
Tematy:
policjant zamach terrorystyczny terroryzm dżihadysci "Charlie Hebdo" redakcja tygodnika zamach na redakcję Charlie Hebdo dwóch braci Paryż policja francja zamachowcy Islam Obława tygodnik satyryczny muzułmanie zamach masakra

Powiązane

Reklama

Komentarze(24)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • goj
  2015-01-08 09:33:52
  BOZIA nie rychliwa ale sprawiedliwa POmietajta Jude
  0
 • TG
  2015-01-08 10:50:06
  Pora zapłaty dla wnuków pokolenia 68 nadeszła?  Skomentuj 1
  Hipisi i jedna z okładek "Charlie Hebdon
  Dziennikarze „Charlie Hebdo”byli, trzeba to powiedzieć obrazoburczymi wrogami religii, przy których humor „Nie” Jerzego Urbana jawi się jako niezwykle delikatny.

  Rysownicy, dziennikarze magazynu "Charlie Hebdo", uznani przez francuskie środowisko dziennikarskie jako dziennikarze nadający ton francuskim mediom, ze szczególnym zapałem atakowali kościół katolicki oraz św. Jana Pawła II i kolejnych papieży w sposób nie tylko niewybredny, ale wyjątkowo niesmaczny. Warto przypomnieć choćby takie postacie jak: Bernard Maris, który był jednym z założycieli pisma, a do roku 2008 jednym z jego dyrektorów. Maris był wielbicielem brytyjskiego ekonomisty Johna Maynarda Keynesa. Georges Wolinski, który miał polskie korzenie. Był założycielem tygodnika „Hara-Kiri”, który ukazywał się w latach 1960-70 i stał się prototypem „Charlie Hebdo”. W latach siedemdziesiątych związał się z organem prasowym francuskiej partii komunistycznej - dziennikiem "L'Humanité". Innym rysownikiem zamordowanym przez islamskich terrorystów był Stephane Charbonnier, który zasłynął w ostatnim czasie rysunkiem pt. „Wciąż nie ma zamachu terrorystycznego”. Rysunek Charbonniera przedstawiał mężczyznę, który miał na sobie pas z ładunkami wybuchowymi i mówił: „Zaczekajcie, mamy jeszcze czas do końca stycznia, by złożyć życzenia”. W 2012 roku, gdy Charbonnier po zamieszczeniu karykatur Mahometa zaczął otrzymywać listy, w których grożono mu śmiercią, powiedział w wywiadzie prasowym: – Nie boję się represji. Nie mam dzieci, nie mam żony, nie mam samochodu ani kredytu. To brzmi z pewnością patetycznie, ale wolę umrzeć, stojąc, niż żyć na kolanach.

  Dziennikarze magazynu lewicowego „Charlie Hebdo” nie ukrywali również swoich masońskich powiązań. Głównym celem ich ataków był Kościół katolicki i chrześcijaństwo jako takie. Tu pozwalali sobie na przekraczanie wszelkich granic włącznie z granicą dobrego smaku. W krytyce Islamu byli o wiele bardziej powściągliwi. Niestety, wczorajsi zamachowcy, wyznawcy islamu najwyraźniej nie podzielali ich poczucia humoru.

  Wraz z chrześcijańską kulturą we Francji, ginie również kultura tolerancji. Smok laickości, abnegacji, cynizmu i światowości zaczyna pożerać własne dzieci: wykorzenionych z kultury chrześcijańskiej. Pora zapłaty dla wnuków pokolenia 68 właśnie nadeszła?

  Tadeusz Grzesik
  0
 • Genitaliusz
  2015-01-08 10:13:18
  Niech sprowadzają jak najwięcej Ciapaków do siebie to będą mieli wojnę domową za 20 lat.
  0
 • idiota
  2015-01-08 10:14:44
  a co polak to jakas nad rasa pepek swiata?polak znaczy glupol
  0
 • Grzechu comeback
  2015-01-08 09:05:24
  Hołd??? Ale za co? Czy można "żartować" ze wszystkiego? WIEDZĄC, że narusza to cudze uczucia... Jakiś czas temu francuska POlicja reagowała, gdy facet idący z rodziną miał na koszulce rysunek pan+pani+dzieci z podpisem, że to jest rodzina...
  Został zatrzymany, bo rysunek na koszulce MÓGŁ naruszyć czyjeś uczucia... w domyśle lewactwa wszelakiej maści. ZABIJANIE JEST ZŁE, a czy BRAK SZACUNKU JEST DOBRY???
  0
 • tow. PiSodajew
  2015-01-08 08:31:00
  Ludzie spoko ! Na Majdanie nieznani strzelcy zastrzelili z okolicznych budynków zastrzelili ok 100 demonstarntów i policjantów. Jakiegokolwiek dochodzenia na Ukrainie brak. Podobnej techniki CIA uzyło w 2002 roku w Wenezueli gdzie po zastrzeleniu kilkudziesieciu demonstrantów czasowo udało sie odsunac od władzy prezydenta Chaveza. .
  Zbrojny przewrót w Kijowie jest boleśnie podobny do operacji CIA aby obalić niechcianych liderów w Iranie, Chile i Wenezueli. Tak wyglądały organizowane przez CIA przewroty przeciwko irańskiemu premierowi Mohammedowi Mosaddeghowi w 1953 i chilijskiemu prezydentowi Salvatore Allende w 1973 - obaj liderzy prowadzili politykę niewygodną dla Waszyngtonu.
  Bardziej współczesnie był zamach stanu w Wenezueli, gdzie prezydent Chavez był chwilowo odsuniety od władzy gdy " pro i anty - Chavez demonstranci byli ostrzelani przez tajemniczych strzelców z budynków biurowych".
  Brzmi znajomo prawda ?
  Nie róbcie światowego larum z powodu smierci 12 Francuzów...
  0
 • Muslim
  2015-01-08 08:35:15
  No i poszli na łono Robezpierra. Wala im za to.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-01-08 08:50:12
  Oni pozabijali ludzi, a teraz jeśli ich złapią będą przetrzymywani za pieniądze rodzin pomordowanych w luksusowych więzieniach.
  Do tego doprowadzili lewacy sprzeciwiający się karze śmierci.
  0
 • tow. PiSodajew
  2015-01-08 07:56:53
  Ludzie o to tyle szumu ?
  W Odessie bojówka Igora Kołomojskiego spaliła żywcem 50 ludzi i szybko zapadło światowe milczenie nad tym. Nawet nie ma śledztwa bo wiadomo że swoi to zrobili a demokracja wymaga ofiar. A tu wielkie larum o 12 zabitych...
  0
 • re:tow.PISodajew
  2015-01-08 08:52:19
  bydlę z ciebie gnoju obrzydliwe... Fu, kacapski prostaku !!!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-01-08 08:52:26
  Mam nadzieję, że tak ich "zatrzymają" by podatnicy francuscy nie musieli łożyć na wołowinę na ich posiłki.

  Bo jak znam zycie to
  trafią do wygodnego więzienia gdzie będą nakłaniać do islamskiego radykalizmu innych muzułmanów odbywających karę pozbawienia wolności za gwałty sutenerstwo kradzieże pobicia handel narkotykami itp itd
  0
 • taka prawda
  2015-01-08 09:14:23
  Zydowska gazetka obrażała to i wpie r..dol dostała. A teraz ajwaj drą mordy
  0
 • zdechniesz na raka naziolku
  2015-01-08 09:42:01
  re goj2015-01-08 09:33

  PIS platni...komentatorzy - bezrobotne trolle na darmowych uslugach PiS!
  Jesli nie macie konkretów tylko falszywki i bluzgi
  , to idzcie "sra.c na wycieraczke" swoim sasiadom.
  Wasz wpisy to emocjonalne smiecie - dowody politycznej ignorancji i chamstwa.
  0
 • studentka
  2015-01-08 10:22:55
  ~Student UJ2015-01-08 09:44
  Nie podszywaj się pod studenta UJ putinowszczyku nawet pisać po polsku poprawnie nie potrafisz.
  0
 • Bogdan
  2015-01-08 10:48:09
  Bestialstwo - zgoda. Ale czy to pismo samo sobie nie jest trochę winne? Czytałem, że te żarty z Mahometa to pikuś w porównaniu z tym, co oni tam wyprawiali z chrześcijanami, osobą papieża itp., posuwając się do niewyobrażalnego chamstwa.
  Wolność myśli słowa to nie znaczy "dowolność". Świat o tym dzisiaj zbyt często zapomina, a niektórzy płacą za to. W tej historii chyba coś z tego jest...
  0
 • Kza
  2015-01-08 11:01:34
  Po co wyszydzac , wykpiwać wiarę ,religię ???

  No po jakiego czorta???

  Religia jest dla ludzi ważna.

  O ile Chrześcijanie znoszą pokornie wszystkie obelgi , zniewagi ,szyderstwa i profanacje - t o Muzułmanie po prostu zabijają tych którzy kpią z ich wiary.

  Oczywiście nie ma zadnego wytłumaczenia dla wczorajsze j zbrodni - bo to ,ze ktoś coś powiedział ,cz y narysował nie może być powodem by go ot tak zabić.

  I ta k na koniec przypomnę wybryki niejago Nergala ,który na swoich "koncertach" profanuje Biblię ...

  Koranu nie ruszy. Tylko do Chrześcijan jest taki chojrak.

  Odwagi Nergalu. Widzisz jaki jest islam??? No weź podrzyj Koran i krzyknik " zezryjcie to goowno" - tak ja k robisz t o z Biblią!!!

  Odwagii Nergalu!!!
  0
 • tow. PiSodajew
  2015-01-08 09:42:29
  Po roku czasu zostało zdemaskowane kłamstwo w sprawie uzycie przez wojska Asada broni chemicznej w Syrii. Broni chemicznej dostarczyła CIA a uzyli jej rebelianci zabijając ok 1000 cywilów i chcac spowodowac interwencje Wielkiego Szatana/ USA/
  Oczywiście w mediach o tym teraz cicho a tyle szumu było rok temu co robi ten zbrodniarz Asad.
  Ten sam scenariusz powtórzono na Ukrainie. poniewaz zaczeły spadać strącane ukraińskie samoloty bojowe, CIA kazała Ukraińcom zestrzelić przelatujacy nad Ukr-ruiną samolot prezydencki Putina aby wina obciążyc powstańców /pardon terrorystów/. Ukry strącili podobnie pomalowany samolot pasażerski bo nic potrafia zrobić porzadnie. Wielki Szatan probuje sparaliżować prace Miedzynarodowej komisji d/s wyjaśnienia tej tragedii. M.in. wykluczono z prac komisji Malezje, która chce dociec prawdy.Jednak prawda wychodzi na jaw. http://www.kp.ru/daily/26316.4/3194357/?from=vesti
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-01-08 09:39:10
  re G.. mnie to obchodzi2015-01-08 09:17
  taka prawda2015-01-08 09:14

  Ten sam bydlak -2 posty

  Kosciol w Krakowie ma duzo wiecej ziemi niz cale panstwo Watykan
  136 BISKUPÓW NIE MOZE PRZECIEZ MIESZKAC W BLOKU ..
  ..MUSZA MIEC PALACE, KOMISJA MAJATKOWA POROZDAWALA MAJATKI I ZIEMIE ..placimy im emerytury-oni nie placa ZUSu
  .PISZ PRZEPADLO... 15 MLD PLN ROCZNIE NA UTRZYMANIE KLERU DO TEGO REMONTY SPALONYCH BADZ ZRUJNOWANYCH BUDOWLI SAKRALNYCH...ALE JAK ONI MÓWIA TRZEBA ZYC SKROMNIE...NO ICH TO NIE DOTYCZY, SA STRÓZAMI MORALNOSCI KTÓRYCH NIE DOTYCZA PRAWA BOSKIE NI LUDZKIE..
  . GRATUUUUULULUJE PANI SUCHOCKIEJ ROZBIORU KRAJU

  chcialbym dozyc tych czasow gdy wraca komuna i czarnym zabiera cala ziemie i nieruchomosci wyludzone po 1989 roku !!te czarne hieny tylko czekaja zeby Polske jeszcze bardziej okrasc !
  gdyby "Czarni" placili podatki jak kazdy pracujacy obywatel polski to do kasy wplynelyby miliardy zl !!ale nie ta banda nie musi placic podatkow !! ta partia co zmusi tych Pasozytow i Darmozjadow do placenia podatkow otzryma moj glos !!
  Na to jest jedno proste rozwiazanie. Kosciól oplacaja tylko katolicy tak jak ma to miejsce w cywilizowanych krajach. Wówczas wieksza czesc tych posiadlosci pójdzie pod mlotek bo czarne zlodzieje nie utrzymaja tego z datków swoich wiernych owieczek. Jest jeszcze jedna sprawa do rozwiazania a mianowicie oddawanie czarnym ziemi po symbolicznej zlotówce co jest powszechnie stosowane w calym kraju. Za to powinna grozic surowa kara wtedy sluzalcze bydla...ki zastanowilyby sie kilka razy nad kupczeniem polskim majatkiem
  zamienilismy czerwona okupacje, na czarna teokracje.
  przedtem kazdy utrzymywal komucha, teraz ma obowiazek utrzymywania plebana, a panstwo za free rozdaje nasze dobra narodowe. wspólne dziedzictwo. wszystko w rece watykanców.
  tfu!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2015-01-08 09:08:01
  Hmm
  Najważniejsze przesłanie dnia: proboszcz katedry w Kolonii to durna multikulti pała ... Nie jestem prawicowcem, daleko mi do rasisty, ksenofoba itp. Lubie o sobie myslec "liberał", na zasadzie "zyj i pozwól zyc"... Ale to co sie wyprawia w Europie w temacie tolerancji dla bandytów czyni ze mnie radykala. Precz z poprawnoscia polityczna, mówmy jak jest. Kazdy myślący Europejczyk wie, ze tolerancja wobec islamu = zagłada wartosci europejskich. Jestem całkowitym przeciwnikiem asymilacji ludzi wyznajacych radykalne poglądy religijne czy polityczne. Jak maja gdzie jechac to niech wracaja natychmiast.
  0
 • Alek
  2015-01-08 11:32:09
  Jest to swietna nauczka dla innych lucyferow - ktorzy obrazaja uczucia religijne ludzi wierrzacych. Muzulmanie potrafia bronic swej wiary - tylko katolicy nie potrafia tego czynic.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2015-01-08 11:39:31
  Pierwsza kwestia zamordowani nie ublizali Bogu Jahwe.Wysmiewali religie i bogow obcych.Bog jest w Biblii jeden i ma swoje imie.Katolicyzm jest sekta odstepcza od wiary raz przyniesionej z nieba.Podobnie ma sie sprawa z muzulmanami itd.
  0
 • obserwer
  2015-01-08 12:00:24
  gdyy cichna chwilowe emocje, do glosu dochodzi rozsadek - a wiec zastanuwmy sie dlaczego tragedia nie dotknela jakiego prawicowego pisma ? bo ludzie o pogladach prawicowych szanuja inne religie, symbole religijne, wszystko to co jest zapisane w konstytucji kazdego demokratycznego kraju. I tu nie ma sie co podpinac pod satyre -smiejcie sie redakcje lewicowych pisemek z samych siebie, ze swojego ateizmu, nowoczesnosci, kobiet z broda, a wiec waszych podlych symboli.

  Patrzac na to pisemko, gdzie zrodlem zarobku, bylo naigrywanie sie z symboli religijnych nie trudno zauwazyc, ze nawiazuje ono do skrajnie lewackich ugrupowan francusko-niemieckich, ktore owocowaly w latach 70 lewackim terroryzmem, jak grupa Baader-Meichoff w niemczech odpowiedzialna za mordy na wielu politykach, na ruchach terrorystycznych "ekologow", ludzi podwojnej moralnosci i obludy.

  Mimo ze, swiatowa opinia publiczna jest daleka od takiego rozwiazywania problemow - poprostu kto szuka guza ten go znajdzie. Szkoda ludzi ktorzy zabladzili w swojej religijnej tozsamosci, zagubili sie na tej ziemi bedac w wiecznej tulaczce i siejac "satyryczny" zamet i niezgode.
  0
 • owsik
  2015-01-08 13:02:33
  "róbta co chceta" - demokracja wymaga ofiar !!!
  0
 • aj waj, aj waj
  2015-01-08 13:00:02
  e tam, e tam - zastrzelili paru żydków
  i zaraz cała Francja w szoku !!!
  może POdłe Nergale trochę sPOkornieją
  i nauczą się szacunku dla innych !!!
  żyda nie wolno dotykać bo zaraz antysemityzm,
  a żydzi mogą każdego obsrywać jadem Niesiołowskiego ?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama