Sprawcą strzelaniny jest 41-letni Vester Lee Flanagan - były dziennikarz stacji WDBJ7, który na wizji występował pod nazwiskiem Bryce Williams. To on otworzył ogień do 24-letniej reporterki Alison Parker, która przeprowadzała wywiad na żywo w centrum handlowym nad jeziorem Smith Mountain. Napastnik zabił też operatora kamery, 27-letniego Adam Warda.

Reklama

Napastnik został ujęty, był ciężko ranny, po pewnym czasie zmarł. Według amerykańskich mediów podczas próby zatrzymania postrzelił sam siebie. Morderca pracował w tej samej stacji telewizyjnej, co jego ofiary.

Flanagan zarejestrował strzelaninę swoim smartfonem, po czym nagranie opublikował na Twitterze. Na filmie widać, jak stoi tuż za plecami dziennikarzy z wyciągniętym pistoletem. Zajęci wywiadem reporterka i operator nie widzą go. W pewnym momencie napastnik pociąga za spust.

Flanagan został zatrudniony w WDBJ7 wiosną 2012 roku. Niespełna rok później zwolniono go z pracy. Wtedy złożył pozew sądowy przeciwko stacji zarzucając byłemu pracodawcy dyskryminację. Sprawę jednak przegrał. Flanagan odjechał z miejsca zbrodni srebrnym Fordem Mustangiem. Po pościgu został zatrzymany i otoczony przez policję na autostradzie

Reklama