Węgry nigdy nie poprą ewentualnych sankcji unijnych przeciwko naszemu
krajowi. Zapewnił o tym premier Viktor Orban w porannym wywiadzie dla
węgierskiego radia publicznego. "Więcej szacunku dla Polaków, bo na to
zasługują" - powiedział Orban. Wprowadzenie sankcji wobec jednego z
krajów Unii Europejskiej wymaga jednomyślnej zgody pozostałych.
Zobacz również
Dwa dni temu premier Węgier spotkał się w Niedzicy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Jeszcze w tym miesiącu z oficjalną wizytą do Budapesztu ma udać się premier Beata Szydło.
W tym samym wywiadzie Viktor Orban mówił też, Unia Europejska powinna ustanowić nową "linię obrony" na północnej granicy Grecji, ponieważ porozumienie zawarte z Turcją nie powstrzyma setek tysięcy imigrantów próbujących dostać się do Europy
Jego zdaniem, w tym samym celu trzeba przyjąć Bułgarię do Strefy Schengen, natomiast Macedonia powinna otrzymać znaczące wsparcie finansowe i logistyczne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Powiązane
Zobacz
|