Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika, że premier Beata Szydło podczas rozmowy z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego poprosiła o debatę we wtorek, bo wtedy będzie mogła wziąć w niej udział. W środę, z powodu innych zobowiązań, polska premier nie mogłaby przyjechać do Strasburga. Wtorkowy termin debaty był ustalony już w grudniu.

Wczoraj jednak sekretarze generalni grup politycznych uznali, że skoro we wtorek Luksemburg podsumowuje przewodnictwo w Unii zakończone w grudniu, lepiej byłoby gdyby w środę już Holendrzy, którzy teraz kierują pracami Wspólnoty, uczestniczyli w debacie. Do ustalenia pozostaje jeszcze sprawa rezolucji, której przyjęcia chciała grupa europosłów. Sekretarze generalni ustalili, że dokument będzie głosowany na sesji plenarnej na początku lutego.

Przewodniczący grup politycznych na razie o tym nie przesądzili. To możliwy termin, ale konkretnej decyzji jeszcze nie ma - powiedział Polskiemu Radiu jeden z urzędników w Parlamencie Europejskim. Program lutowej sesji przewodniczący grup politycznych ostatecznie ustalą w przyszły czwartek.