Martin Schulz nie wycofuje się ze swych słów o "putinizacji" Polski. Po spotkaniu z premier Beatą Szydło, lider Europarlamentu przyznaje, że sytuacja "jest napięta". Wzywa jednak deputowanych, by debata o sytuacji w Polsce była "merytoryczna i spokojna".
Szef Parlamentu Europejskiego rozmawiał z polską premier przez pół godziny. Na razie przebieg spotkania skomentował jedynie Martin Schulz. Polskim dziennikarzom powiedział, że rozmowa z premier Szydło przebiegała w miłej atmosferze, ale w parlamencie czuje się napięcie. - powiedział Schulz.
Szef europarlamentu dodał, że podtrzymuje swoje zdanie o Polsce. - mówił. W jego opinii, Beata Szydło będzie chciała pokazać, że polski rząd zamierza działać wewnątrz, a nie na zewnątrz Wspólnoty. - dodał.
Debata o Polsce w europarlamencie rozpocznie się o 16:00. Przed nią zaplanowano spotkanie polskiej premier z naszymi eurodeputowanymi, oraz z premierem Holandii, która w tym półroczu przewodniczy pracom Unii Europejskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Powiązane
Zobacz
|