Dziennik Gazeta Prawana logo

Z prezydenta Rosji żartować nie wolno? Twitter zablokował konto z parodiami Putina

1 czerwca 2016, 15:39
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Władimir Putin
Władimir Putin/PAP/EPA
Rosyjscy użytkownicy mediów społecznościowych są oburzeni zablokowaniem przez Twittera popularnych kont z parodiami prezydenta Władimira Putina i innych oficjeli - pisze w środę z Moskwy agencja Associated Press.

We wtorek na Twitterze niedostępnych było kilka kont, m.in. @DarthPutinKGB z parodiami Putina i @SovietSergey z kpinami z szefa dyplomacji Siergieja Ławrowa. To ostatnie w środę zostało odblokowane.

And here we go again. Lienews is talking about @DarthPutinKGB. https://t.co/TMFKkthxjW

Soviet Sergey (@SovietSergey) 1 czerwca 2016

Konto z parodiami Putina obserwowało na Twitterze ponad 50 tys. osób. Obecnie link do tego konta informuje, że zostało ono zawieszone. Na Twitterze zorganizowano kampanię protestu przeciwko blokadzie tego konta (#NoGulagForDarthPutinKGB). 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj