Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ ostrzegł, że jeśli USA będą zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż całkowite zniszczenie Korei Północnej.

Reklama

Mówiąc o północnokoreańskim przywódcy Kim Dzong Unie oświadczył, iż prowadzi on misję samobójczą dla siebie i swojego reżimu.

Iran też obrywa

Trump zarzucił Iranowi destabilizujące zachowanie. Władze Iranu nazwał morderczym reżimem. Mówił o Iranie jako o wyczerpanym ekonomicznie "awanturniczym państwie" (rogue state), którego głównym artykułem eksportowym jest przemoc.

Reklama

Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ Trump oświadczył, że porozumienie społeczności międzynarodowej z Teheranem w sprawie irańskiego programu nuklearnego było jedną z najgorszych i najbardziej jednostronnych transakcji, do jakich kiedykolwiek przystąpiły Stany Zjednoczone.

Uznał to porozumienie za żenujące dla Stanów Zjednoczonych i zapowiedział, że sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

Reklama

"Islamski terroryzm trzeba powstrzymać"

Prezydent USA oświadczył: "Powstrzymamy terroryzm islamski, ponieważ nie możemy pozwolić, żeby podarł on na kawałki cały świat".

Trump podkreślił, że czas już zdemaskować kraje, które popierają takie ugrupowania jak Al-Kaida czy Hezbollah. Ekstremistów islamskich nazwał nieudacznikami (losers).

Polski wątek

Prezydent USA Donald Trump oświadczył na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ: "Patriotyzm poprowadził Polaków do walki o wolność".

Trump wezwał także do "wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy, ludzi i patriotyzmu".