Dziennik Gazeta Prawana logo

Osama bin Laden przemówi 11 września

5 listopada 2007, 23:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie wygłosi orędzie do Amerykanów. Osama bin Laden przemówi w rocznicę zamachów z 11 września. Wywiad USA dowiedział się, że przywódca Al-Kaidy przygotowuje specjalną taśmę wideo.

Osama bin Laden - jeśli jeszcze żyje - nie przepuści szóstej rocznicy ataków na Nowy Jork i Waszyngton. Według amerykańskiego ośrodka wywiadowczego SITE, w internecie umieści nagranie ze swoim przesłaniem do Amerykanów. Można się domyślać, że nie będzie to apel o pokój.

Wywiad nie ustalił dokładnej daty zamieszczenia w internecie tego przemówienia, ale wiadomo, że znajdzie się ono na jednej z islamskich stron często wykorzystywanych przez Al-Kaidę. Jest już tam zapowiedź tego orędzia. Ilustruje je zdjęcie Osamy bin Ladena, wycięte najprawdopodobniej z tego nagrania. Terrorysta wygląda na fotografii dużo starzej, niż na poprzednich znanych zdjęciach.

Osama bin Laden pokaże się pierwszy raz od trzech lat. Po raz ostatni nagrał wideo z okazji ostatnich wyborów prezydenckich w USA, w listopadzie 2004 roku. Od tego czasu w internecie zamieszczane były tylko jego wypowiedzi dźwiękowe. Po raz ostatni w lipcu 2006 roku. Wtedy groził, że jego organizacja terrorystyczna będzie zwalczać Stany Zjednoczone wszędzie na świecie.

Przywódca Al-Kaidy zapadł się jak pod ziemię po amerykańskiej inwazji na Afganistan. Wiele razy pojawiały się plotki o jego śmierci, ale dotąd nie ma żadnych na to dowodów. Najprawdopodobniej Osama bin Laden ukrywa się na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj