Gwiazdkowe podarki swoim ulubieńcom kupuje w USA ponad 60 procent właścicieli. Niektórzy wydają na nie nawet 200-300 dolarów. Tyle na przykład kosztuje Pet Murphy Bed - rozkładane łóżko dla psa z miękkim materacem i mahoniową okleiną.

Koty z bogatych domów mają natomiast szansę na inteligentną kuwetę. Po podłączeniu do prądu i bieżącej wody żwirek z odchodami jest automatycznie spłukiwany i przesuszany, więc nigdy nie trzeba go wymieniać. Cena tego urządzenia wynosi 279 dolarów.

Dużą popularnością w USA cieszą się ubranka dla czworonogów. Ręcznie dziane sweterki kosztują 100 dolarów. Zwykłe, z materiału, można kupić już za kilkanaście.

Tylko 15 dolarów kosztują specjalne rogi, po założeniu których pies wygląda jak renifer. Jarmułkę dla kota można kupić już za 10 dolarów. Kilkadziesiąt dolarów trzeba natomiast wydać na wyrzutnię piłek tenisowych dla psów.

Dla kanarka czy papugi można kupić elektroniczną zabawkę, która powtarza wydawane przez nie dźwięki. Urządzenie ma wbudowane lusterko, dzięki czemu ptakowi wydaje się, że ma w klatce towarzysza. Popularnym prezentem dla rybek są małe, nietoksyczne modele podwodnych wraków - nie tylko statków, ale również wojskowych samolotów.