Wizyta w Luksorze to prywatna część pobytu prezydenta w Egipcie przed zaplanowaną na koniec grudnia oficjalną wizytą w Kairze.

Sarkozy i Bruni zatrzymali się w luksusowym hotelu Old Winter Palace. Zajęli jeden z sześciu hotelowych apartamentów, gdzie cena za noc przekracza 1100 dolarów.

Wokół hotelu zaostrzono ochronę. Specjalne środki bezpieczeństwa wprowadzono także w trzech turystycznych miejscach, które Sarko i Bruni zwiedzali - miejskim muzeum, świątyni w Luksorze i sanktuarium w Karnaku.

Według francuskich mediów, prywatnego samolotu Sarkozy'emu użyczył jego przyjaciel, miliarder Vincent Bollore - ten sam, który po majowych wyborach udostępnił prezydentowi-elektowi luksusowy jacht.

Wspólne zdjęcia 52-letniego prezydenta i 39-letniej Bruni, która porzuciła karierę modelki i zajęła się śpiewaniem, po raz pierwszy ukazały się we francuskich i światowych mediach 17 grudnia.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że podczas kampanii wyborczej we Francji Carla Bruni popierała rywalkę Sarkozy'ego, socjalistkę Segolene Royal.