Zgodnie z planami od września w rosyjskich szkołach mają się rozpocząć nowe programy nauczania. Ich celem jest, jak mówi minister, promowanie wiedzy, by dzieci +zrozumiały prawdę historyczną+ - wskazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Media z kolei tłumaczą, że nowe programy pomogą uczniom +poznać historię ojczyzny+ - stwierdził Stanisław Żaryn.

Reklama

"Rosja od lat prowadzi agresywną propagandę historyczną"

Żaryn podkreśla, że Rosja od lat prowadzi agresywną propagandę historyczną, która jest wykorzystywana przez Kreml do legitymizowania bieżącej polityki imperialnej. W ramach tych działań Rosja prezentuje się jako kraj mający historyczną misję zwalczania nazizmu, co w praktyce oznacza prawo do decydowania, który kraj +sprzyja nazizmowi+, i walki z nim - ocenił Żaryn.

W związku z tym celem Kreml fałszuje prawdę o zbrodniach Kremla, w szczególności o współpracy Stalin-Hitler, wspólnym ataku na Polskę w 1939 roku oraz brutalnej okupacji Europy Środkowej w trakcie #WWII i po niej - stwierdził Stanisław Żaryn. Wraz z rozpoczęciem +programów edukacyjnych+ wzmocniona zostanie propaganda kierowana do najmłodszych uczniów - dodał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.