"Na Morzu Czarnym zgrupowanie okrętów wroga zwiększono do dwóch dużych okrętów desantowych oraz pięciu okrętów przenoszących rakiety, na których pokładzie znajduje się ponad 30 rakiet typu Kalibr" – powiadomiło w komunikacie Dowództwo Południe.

Reklama

Ryzyko zmasowanych ostrzałów

Według cytowanej przez portal Suspilne rzeczniczki tej struktury Natalii Humeniuk może to świadczyć o przygotowaniu do zmasowanych ostrzałów rakietowych terytorium Ukrainy.

Wcześniej w niedzielę doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak oznajmił, że można się spodziewać nasilenia rosyjskich ataków w obchodzonym 24 sierpnia Dniu Niepodległości Ukrainy.

Rosja to państwo archaiczne. Łączy swoje działania z pewnymi datami (…). Nienawidzą nas, dlatego spróbują 23 i 24 sierpnia zwiększyć liczbę ostrzałów szeregu naszych miast rakietami manewrującymi. Na pewno będzie wśród nich Kijów – oznajmił Podolak w ukraińskiej telewizji.

Przymusowe urlopy w Kijowie

Portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła w parlamencie i rządzie, podał, że pracownikom kijowskiej dzielnicy rządowej zalecono pracę zdalną w dniach 22-26 sierpnia.

W dzielnicy rządowej znajdują się budynki parlamentu, administracji prezydenta, rządu, Narodowego Banku Ukrainy - przypomina portal.