"Według posiadanych informacji wróg zamyka poszczególne fragmenty przestrzeni powietrznej w obwodach: lipieckim, woroneskim i biełgorodzkim w okresie od 22 do 25 sierpnia br." - podał sztab w komunikacie. Obwody woroneski i biełogorodzki graniczą z Ukrainą; obwód lipiecki sąsiaduje z woroneskim.

Reklama

W komunikacie sztab zwraca też uwagę na prowadzoną przez wojska rosyjskie "rotację poszczególnych oddziałów w rejonach przygranicznych obwodów briańskiego i kurskiego". Oba te obwody Rosji również graniczą z terytorium Ukrainy.

Rosja "zintensyfikuje ataki"?

Doniesienia o zamykaniu przestrzeni powietrznej zbiegają się z ostrzeżeniami władz ukraińskich, że Rosja zintensyfikuje ataki w okolicach Dnia Niepodległości Ukrainy (24 sierpnia).

Opisując sytuację na froncie według stanu na niedzielę wieczorem, Sztab Generalny informuje o "częściowym powodzeniu" szturmu rosyjskiego na osi natarcia Łoziwskij-Pisky oraz Wasylky-Błahodatne. Zapewnił przy tym, że kilka innych prób szturmu w Donbasie zostało odpartych i Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się.