Dziennik Gazeta Prawana logo

Katastrofa pod Trondheim. 60-metrowy dźwig runął na centrum handlowe

6 stycznia 2023, 15:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dźwig runął na centrum handlowe w Melhus pod Trondheim w zachodniej Norwegii
<p>Dźwig runął na centrum handlowe w Melhus pod Trondheim w zachodniej Norwegii</p>/PAP/EPA
"60-metrowy dźwig budowlany runął w piątek rano na centrum handlowe w Melhus pod Trondheim w zachodniej Norwegii. Nie żyje kobieta, która była pracownikiem sklepu, dwie osoby są lekko ranne" - poinformowała lokalna policja.

Jak przekazał Ebbe Kimo z miejscowej policji, ofiarą śmiertelną wypadku jest 50-letnia mieszkanka Trondheim, zgłoszona po ewakuacji personelu jako zaginiona. Ciało kobiety znaleziono wewnątrz budynku, w miejscu gdzie konstrukcja żurawia budowlanego spowodowała duże zniszczenia. -  - podkreślił Kimo.

W akcji poszukiwawczej kobiety uczestniczyła straż pożarna z psami oraz dronami.

Wiał silny wiatr

Według policji na razie nieznana jest przyczyna wypadku, prawdopodobnie do runięcia dźwigu mógł przyczynić się silny wiatr. Dochodzenie wszczęła Norweska Inspekcja Pracy.

W piątek na placu budowy osiedla mieszkaniowego, sąsiadującego z centrum handlowym, nie prowadzono prac. Drugi z dźwigów nie został uszkodzony.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Bartosz Lewicki

Dziennikarz. W mediach od ćwierć wieku, pamiętający czasy, gdy papierowe gazety były jeszcze czarno-białe. Dziś zachwycony możliwościami, które daje internet. Uważa, że media powinny być jednocześnie i wolne, i szybkie. Oprócz polityki interesują go tematy społeczne i naukowe. Miłośnik gry słów i półsłówek - także w tytułach. W dzienniku.pl od kwietnia 2020 roku. Prywatnie dumny właściciel niebieskiego busika i przyjaciel psa Kluska.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraSąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Tomasza Szmydta »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj