"Ciężarówka została uznana przez policję za bezpieczną, a wstępne dochodzenie wykazało, że kierowca mógł celowo uderzyć w barierki bezpieczeństwa na Lafayette Square" - napisał na Twitterze Anthony Guglielmi, szef działu komunikacji Secret Service.

Reklama

Incydent przy Białym Domu

Do incydentu doszło krótko przed godz. 22 w poniedziałek czasu lokalnego (godz. 4 we wtorek czasu polskiego). W związku z nim zamknięto część dróg i ścieżek pieszych na Lafayette Square. Policja aresztowała kierowcę ciężarówki. Nikt nie został ranny.

Osoby przebywające w znajdującym się w pobliżu hotelu Hay Adams zostały ewakuowane na prośbę Secret Service - podał dziennik "Washington Post" za informacją uzyskaną od przedstawiciela hotelu.

Po pierwszym zderzeniu kierowca uderzył w bariery po raz drugi - przekazała waszyngtońska telewizja WUSA. Kiedy policja dotarła na miejsce, zdalnie sterowany robot wyważył tylne drzwi ciężarówki, odsłaniając znajdujący w środku wózek transportowy; żadnego innego ładunku nie było, co widać na nagraniu udostępnionym przez WUSA.

Flaga ze swastyką

W ciężarówce, której kierowca, wedle wstępnych ustaleń służb, celowo najechał na bariery bezpieczeństwa na Lafayette Square w pobliżu Białego Domu, znaleziono flagę przedstawiającą swastykę - poinformował we wtorek fotograf agencji Reutera, który udał się na miejsce zdarzenia.

Flagę można zobaczyć na zdjęciu zamieszczonym przez serwis NBC News.

Policjanci wyciągnęli z ciężarówki flagę i inne dowody, które rozłożono zabezpieczone na chodniku po wypadku.