Nagranie UNIAN opublikowała w środę i podała, że Prigożyn potwierdził jego autentyczność. Utrzymywał przy tym, że ciężkie walki o Bachmut trwały jesienią, a jego dzieci były w Karelii latem 2022 roku.

Reklama

Dzieci Prigożyna bawią się przy piosence o "elitach"

Zdjęcia, na które powołuje się UNIAN przedstawiają biwak i posiłek. Uczestnicy wyjazdu bawią się przy piosence, której bohater śpiewa, że jest "elitą", "oligarchą", je homara w restauracji i gra w kasynie, podczas gdy zwykły człowiek - nazywany w piosence wulgarnymi słowami - "żebrze o drobne" i "myje podłogę".

Kadry te - jak zauważa UNIAN - kontrastują z publicznymi wezwaniami Prigożyna do ogłoszenia mobilizacji na wojnę przeciwko Ukrainie. Właściciel Grupy Wagnera, w ostatnim czasie skonfliktowany z ministerstwem obrony Rosji, oskarżał też rosyjskich urzędników państwowych i ich dzieci, że niedostatecznie angażują się w wojnę przeciwko Ukrainie.

Syn Prigożyna walczył w Donbasie?

Syn Prigożyna Paweł opublikował jesienią 2022 roku swoje zdjęcie w ekwipunku wojskowym na froncie. Niezależne media rosyjskie oceniły potem, że w rzeczywistości zdjęcie zrobiono nie w ukraińskim Donbasie, a pod Petersburgiem, gdzie Prigożyn junior ma willę.

Reklama

Niezależny portal Możem Objasnit wyjaśnił też, że na zdjęciu Paweł Prigożyn nie nosi prawie wcale wyposażenia rosyjskiego. Jego hełm, kamizelka, buty i rękawiczki wyprodukowane zostały w USA, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Cenę tego ekwipunku oszacowano na 2500 dolarów.