Według informacji podanych przez stację telewizyjną WPLG Local 10, domownicy przypuszczali, że wąż schronił się w ich domu, uciekając przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ten gatunek preferuje wilgotne środowisko, dlatego często można go spotkać w pobliżu wody.

Reklama

Przyjaciel rodziny próbował przegonić węża, ale ten nie chciał opuścić swojego schronienia. Mężczyzna zdecydował się przenieść go samodzielnie, co skończyło się atakiem ze strony gada. Mimo że udało mu się złapać węża, nie uniknął ugryzienia. Na szczęście, węże tego gatunku nie są jadowite, więc na ręce mężczyzny pozostały jedynie ślady po zadrapaniach.

Trwa ładowanie wpisu

Węże na Florydzie

Na Florydzie występuje wiele różnych gatunków węży. 10 najczęściej spotykanych (i niejadowitych) gatunków to: węże wschodnie, wąż pierścieniowaty, szczur wschodni, woziwoda wschodni, southern black racer, szorstki zielony wąż, zielony wąż wodny z Florydy, brązowy wąż wodny, wąż wodny pasmowy na Florydzie, wąż kukurydziany. Warto również wspomnieć o pytonie birmańskim, który jest jednym z największych węży na świecie i jest gatunkiem inwazyjnym na Florydzie. Pytony birmańskie są szybko rozmnażające się gatunki, które nie mają naturalnych wrogów i stanowią poważne zagrożenie dla lokalnej fauny.