Strzelanina w amerykańskiej szkole. Policja reaguje

Jak informują amerykańskie media, policja odpowiedziała w czwartek na zgłoszenie o strzelaninie w Perry High School w miejscowości Perry w stanie Iowa.

Reklama

Niestety jeden z uczniów stracił życie. Pięcioro osób zostało rannych.

Wcześniej szeryf hrabstwa Dallas, Adam Infante, powiedział, że władze zareagowały w ciągu 7 minut na wezwanie o godzinie 7.37 dotyczące strzelaniny w kampusie. W budynku było bardzo niewielu studentów i wykładowców - powiedział.

Jak informuje CNN, strzelec został zidentyfikowany. Policja potwierdziła zabicie 17-letniego napastnika, który był uczniem liceum.

Nadal nie wiemy dokładnie, ilu jest rannych - dodał. Nie ma dalszego zagrożenia dla społeczeństwa - zapewnił policjant.

"Wielu pacjentów jest leczonych w Iowa Methodist Medical Center i MercyOne". Wszystkie rodziny ofiar strzelaniny są już razem - poinformowali urzędnicy.

Reklama

Wcześniej w mediach społecznościowych hrabstwa Dallas pojawiły się informacje, że "liczne organy ścigania i personelu medycznego są na miejscu strzelaniny w Perry High School". "Miejsce zostało zabezpieczone, a biuro szeryfa hrabstwa Dallas opublikuje więcej informacji, gdy będą one dostępne" - czytamy w poście hrabstwa.

Zdjęcia z okolic zespołu szkół w Perry ukazują liczne policyjne radiowozy, który przyjechały z wielu miast.

Relacje świadków zdarzenia

Według relacji ojca świadka zdarzenia, które przytacza Associated Press, 15-letni Zander Shelley był na korytarzu, czekając na rozpoczęcie zajęć, kiedy usłyszał strzały. Wówczas wbiegł do klasy. Zander został dwukrotnie postrzelony i ukrył się w klasie, zanim wysłał SMS-a do ojca o 7.36 rano czasu lokalnego.

18-latka Rachael Kares kończyła próbę zespołu jazzowego o 8.37 rano, kiedy wraz z kolegami z zespołu usłyszała coś, co opisała jako cztery strzały z broni palnej.

Mój nauczyciel zespołu spojrzał na nas i krzyknął: Uciekajcie! - mówi Kares. Więc pobiegliśmy - informuje AP.

Perry w stanie Iowa. Blisko 2 tysiące uczniów

Perry znajduje się na obrzeżach Des Moines, z populacją około 8 tys. mieszkańców. W skład zespołu szkół wchodzi liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa. Łącznie uczy się tam około 1,8 tys. uczniów.

Czwartek miał być pierwszym dniem zajęć po przerwie świątecznej.