Polityk Suwerennej Polski w Polsat News zdradził stan zdrowia Zbigniewa Ziobry. Michał Wójcik poinformował, że Ziobro, z powodu wystąpienia powikłań, będzie zmuszony do poddania się dodatkowej operacji w najbliższym czasie.

Reklama

Stan zdrowia Ziobry

Nie chcę dzielić się wszystkimi informacjami. Mogę tylko powiedzieć, że po operacji ratującej życia pana ministra, były przerzuty i że w ostatnim czasie ten stan się bardzo pogorszył. Podjęto decyzję, żeby kolejną operację przeprowadzić - wyjaśnił Wójcik.

Polityk dodał, że w były minister sprawiedliwości "bardzo stracił na wadze". Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji - skomentował Wójcik.

Wójcik nie zdradził, gdzie aktualnie przebywa Ziobro.

Zbigniew Ziobro, a choroba nowotworowa

Polityk, zmaga się z rakiem przełyku. Jego choroba została publicznie ogłoszona w lutym 2024 roku. Ziobro przestał pojawiać się publicznie pod koniec 2023 roku, a kiedy jego długotrwała nieobecność na sesjach Sejmu zaczęła przyciągać uwagę mediów, posłowie Suwerennej Polski ogłosili, że cierpi na raka przełyku.

Zbigniew Ziobro leczył się za granicą. Po wyczerpującej radioterapii, chemioterapii oraz immunoterapii przeszedł ciężką operację, która objęła klatkę piersiową, jamę brzuszną i mięśniową oraz szyję.

Rak przełyku

Reklama

Rak przełyku jest jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów według American Cancer Society. Wśród najczęstszych objawów można wyróżnić krwawe wymioty, plucie krwią, chrypkę, spadek masy ciała, duszności.

Zbigniew Ziobro podkreślał, jak ważne jest regularne badanie się i konsultowanie niepokojących symptomów ze specjalistami. Choroba bardzo przyspieszyła. W ciągu miesiąca schudłem 10 kilogramów, pojawiły się bardzo mocne bóle i towarzyszył mi coraz większy problem z głosem - mówił były minister sprawiedliwości w marcu.