Atak na szpital dziecięcy w Kijowie

Na skutek ataku na szpital dziecięcy Ochmatdyt w Kijowie zginęło dwoje dorosłych - lekarz i osoba odwiedzająca tę placówkę. Kolejnych 30 osób zostało rannych, w tym 10 dzieci.

"W likwidację skutków ostrzału zaangażowano ponad 700 funkcjonariuszy policji, którzy - wraz z ratownikami, Gwardią Narodową i mieszkańcami miasta - usuwali gruzy i ratowali ludzi. Funkcjonariusze organów ścigania udokumentowali zbrodnię państwa-agresora" - powiadomiono w komunikacie policji. Oznajmiono również, że dzieci są przenoszone do innych ośrodków w celu kontynuacji leczenia.

Reklama

Rosja zaatakowała Dniepr i Krzywy Róg

W stołecznej dzielnicy Szewczenkowskiej Rosjanie uderzyli w budynek mieszkalny, wejście zostało całkowicie zniszczone. Pod gruzami zginęło 12 mieszkańców, w tym troje dzieci w wieku od 8 do 14 lat, a kolejnych 25 osób doznało obrażeń. W dzielnicy Dnieprzańskiej w wyniku ataku rakietowego na centrum medyczne zginęło dziewięć osób, a osiem zostało rannych.

"Dniepr i Krzywy Róg również ucierpiały na skutek rosyjskich ostrzałów - (trafiono w siedziby) firm, wielopiętrowy blok mieszkalny i budynek stacji benzynowej. Zginęło 11 osób, a 69 zostało rannych" - przekazała policja.

"W Dnieprze zniszczono wielopiętrowy budynek i stację obsługi pojazdów. Ponad 200 funkcjonariuszy policji pracowało w celu udokumentowania zbrodni Rosji, usunięcia gruzu i (udzielenia) pomocy (poszkodowanym)" - odnotowano.