Nie wygramy w listopadzie z tym prezydentem - napisał Clooney w tekście, w którym wyznał też, że "kocha Bidena" i uważa go za przyjaciela, ale zdaje sobie sprawę z tego, że prezydent nie jest w stanie "wygrać jednej bitwy - z czasem".

Reklama

Hollywoodzkie gwiazdy o Bidenie

Rob Reiner, który wyreżyserował między innymi komedię "Kiedy Harry poznał Sally", napisał w serwisie X, że Clooney powiedział głośno to, co myślą wszyscy. Lubimy i szanujemy Bidena, ale potrzebujemy kogoś młodszego - dodał.

Clooneya poparł też inny znany gwiazdor, Michael Douglas, który powiedział w programie telewizyjnym, że jego uwagi są słuszne, a on sam jest "bardzo, bardzo zaniepokojony" stanem prezydenta.

Wstrzymane darowizny

W czwartek Abigail Disney, wnuczka Walta Disneya, powiedziała w telewizji CNBC, że wstrzyma przekazywanie darowizn na rzecz Partii Demokratycznej do czasu wycofania się Bidena z kampanii wyborczej.

Również współzałożyciel Netflixa i zarazem ważny sponsor Demokratów Reed Hastings zaapelował do Bidena, by zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

Reklama

Ponure badania

Dwa opublikowane w ubiegłym tygodniu badania "New York Timesa" i "Wall Street Journal" pokazały największą jak dotąd przewagę Donalda Trumpa nad Bidenem, od 6 do 8 punktów procentowych. Przytłaczająca większość respondentów uważa też, że prezydent nie jest już w stanie pełnić obowiązków głowy państwa.