Dziennik Gazeta Prawana logo

Tajemniczy dron nad Mołdawią. Służby badają incydent

10 listopada 2024, 13:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Policja w Mołdawii
Nieznany dron nad Mołdawią. Służby badają incydent/shutterstock
Na południowym wschodzie Mołdawii w niedzielę znaleziono dron - poinformowała policja tego kraju. Nocą z soboty na niedzielę Rosja przeprowadziła zmasowany atak przy użyciu bezzałogowców na Ukrainę.

Bezzałogowiec znaleziono w pobliżu jednej z wsi w rejonie Causeni na południowym wschodzie kraju, przy granicy z Ukrainą.

Mieszkaniec znalazł drona

Informację o dronie przekazał policji miejscowy mieszkaniec. Teren wokół maszyny zabezpieczono, a na miejsce skierowano wyspecjalizowane służby.

 

Nie wiadomo, czyj dron znalazł się na terytorium mołdawskim.

Zmasowany atak Rosji

Jak powiadomiły ukraińskie siły powietrzne, Rosja wystrzeliła nad Ukrainę w nocy z soboty na niedzielę rekordową ilość 145 dronów, ukraińska obrona powietrzna zniszczyła 62 z nich. W różnych regionach Ukrainy zaginęło 67 dronów, kolejnych 10 opuściło przestrzeń powietrzną Ukrainy w kierunku Mołdawii, Białorusi i Rosji. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj