Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Są pierwsze zdjęcia z ataku na Libię

19 marca 2011, 23:35
Zdjęcie udostępnione przez US Navy przedstawia moment wystrzału pocisku Tomahawk z USS Barry
Zdjęcie udostępnione przez US Navy przedstawia moment wystrzału pocisku Tomahawk z USS Barry / US Navy / ICFN Roderick Eubanks
To pierwsze zdjęcia z rozpoczętej w sobotę operacji militarnej pod kryptonimem "Świt Odysei" w Libii. Zostały udostępnione przez amerykańską Marynarkę Wojenną. Były robione w momencie, gdy z jednostki USS Barry wystrzeliwano pociski Tomahawk w kierunku libijskiego terytorium.
Reklama
Reklama
Tematy:
wojna atak US Navy Kadafi Libia
Reklama

Komentarze (18)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • no kto
  2011-06-03 02:36
  Ale drogie panie co powtórkę to samo. Śmiem twierdzić, że kiedy znów zabiją Kadafiego minie trochę czasu i znów usłyszymy o tym jak bombardują Libię, żeby znieść Kadafiego. Który to raz, ktoś liczy?

  Ale co zrobić? W nurcie boga karzącego (ostatnio bożka zemsty hę?) to by się ustawiło do pionu jednego z drugim, ale na gruncie boga miłości to jakoś tak ręce związane.. rozumiecie panie prawda?.
  0
  zgłoś
 • lech
  2011-05-30 00:46
  Bandyci z mosadu przy pomocy podległych im rządów realzują plan podboju państw,
  które posiadają bogactwa naturalne ,lub chcą być nieleżne od banku centralnego.
  A broniących się obywateli narodów podbijanych / w ramach tz. misji pokojowej / nazywa się terrorystami lub bandytami.
  Boże daj jasność umysłu narodom i obroń bezbronną ludność podbijanych państw przez najmnych utrwalaczy demokracji.
  0
  zgłoś
 • polok
  2011-04-16 12:42
  bydlaki z koalicji na czele z żydami Sarkozym i Cameronem za bombardowanie miast w libii powinni być powieszeni jak Hitlerowscy zbrodniaże to był atak
  na bezbronną ludność . nawet do zwierzyny nie można strzelać gdy nie ma szansy ucieczki .Obama powinien zostać pozbawiony nagrody Nobla za
  przyzwolenie na ludobujstwo.
  0
  zgłoś
 • Marvin24
  2011-03-21 11:12
  Kadafi to żaden muzułmanin! To postsowiecki, lewacki szkodnik, który nie cofnie się przed niczym, żeby tylko mieć władzę i być przy korycie.Jeżeli ten psychopatyczny bydlak jest w stanie bombardować swój naród, to naprawdę świat będzie choć trochę lepszy, gdy będzie o jednego lewackiego dyktatora mniej!
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:50
  ,Możliwe, że polskie jednostki specjalne od dłuższego czasu uczestniczą w tajnych działaniach specjalnych w krajach arabskich, oczywiście pod komendą i na usługach amerykanców.

  Wnucek żołnierza Wehrmachtu z Danzig, poparł decyzję ataku i ponosi taką samą odpowiedzialność za śmierć Libijczyków jak Ci bandyci, których poparł! teraz naprawdę ma krew na rękach!

  Jak się popiera morderców, bandytów, w jakikolwiek sposób, jest się takim samym bandytą !

  Sprawdziło się, Wszystko co wcześniej pisałam!

  Już, giną, niewinni cywile, niewinni, bezbronni Libijczycy, kobiety i dzieci!

  Donald Tusk dla poprawienia słupków sondaży kreuje się na mocnego przywódcę, już nie tylko gębe marszczy, usta w paskudny sposób zaciska ale i nogami zaczyna tupać i wrzeszczeć ! Tonący brzytwy sie chwyci ... widocznie PR-owcy doradzili mu, że musi wreszcie pokazać, że ma w sobie coś, że jest kimś bo inaczej w wyborach kaputt!

  Ale mimo tych krzyków, marszczenia gęby i paskudnego, zawziętego, grymasu ust, czy tupania i energicznego wymachiwania rękami, nijak nie wzbudza we mnie ani szacunku, ani podziwu jedynie pusty śmiech ... chciałby się może kreować na Naczelnika Państwa ale zamiast legendarnego Piłsudskiego wnucek żołnierza Wehrmachtu z Danzig, gdy tak się wścieka przypomina mi zgoła kogo innego ... aż mnie ciarki przeszły ... na psa urok! (pardon mója psinko, ty jesteś piękna - to do mojego czworonoga)

  Na pohybel agresorom bombardującym Libię i zabijającym Libijczyków!

  Boże chroń Libię i niewinnych Libijczyków!

  Allah Akbar ! Allah mahabbah !
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:50
  ,Tracący poparcie Francuzów, Sarkozy dał się podpuścić Obamie i Cameronowi. A nawet to jego grożne wystąpienie to pisali amerykance a temu durniowi kazali tylko przeczytać. Ale zgodził się bo nie ma już prawie żadnego poparcia u Francuzów, dlatego chce pokazać twardego, liczącego sie w świecie, pokazać się, Francuzom, jako wódz społeczności międzynarodowej.

  Ale prawda jest taka, że to amerykanie pociągaja za wszystkie sznurki. Jak się wszystko "dobrze" skończy i tak splendopr podzielą miedzy siebie Obama, Cameron i Bundeskanzlerin Angela D.Merkel chociaż Niemcy nie uczestniczą w ataku.

  Gdy natomiast coś się nie powiedzie wszystko co złe spadnie na durnego Sarkozy'ego za którego plecami, chowają sie Obama i Cameron, którzy obawiają sie opinii krajów arabskich.

  Taka jest straszna, smutna ale jedyna prawda. Jeżeli będziemy w tym niedaj Bóg w jakikolwiek sposób uczestniczyć to kolejny raz, tylko stracimy, bo zarabiać na wojnie potrafią tylko amerykanie, szczególnie Ci pejsaci co trzymają kasę, a przy tym, poważnie zwiększy się zagrożenie atakiem "terrorystycznym" dla naszego państwa.
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:49
  Stale, trwa perfidna, podła, dezinformacyjna ofensywa propagandowa państw zachodnich, dezinformuje się opinię światową w mediach na całym świecie, wykorzystując biednych Libijczyków, zaatakowano tylko i wyłącznie w obronie partykularnych interesów poszczególnych państw.

  Chodzi tylko i wyłącznie o ropę, o pieniążki, o to aby ewentualnie jak się da "stabilizować" - czytaj okupować Libię, wyciagnąć z tego jak największą kasę, zlikwidować fizycznie Kadafiego, znienawidzonego przez amerykanców, szczególnie tych pejsatych, długoletniego przeciwnika na którego od wielu lat wielokrotnie przeprowadzali, bandyckie zamachy.

  To co bombami i rakietami rozwalą, Ci sami będą póżniej odbudowywać, za ropę lub dudki, wg cen jakie z góry narzucą. Wsadzą się tam ich firmy, wywiad itd.

  Libia już nigdy nie będzie państwem suwerennym, wolnym, niezależnym, podmiotem politycznym a tak jak Irak stanie się państwem zależnym, stanie się nowego typu kolonią USA .

  Teraz dla atakujących jest to nowy, darmowy poligon doświadczalny, trenują nie na makietach a na żywych ludziach, co dla koncernów zbrojeniowych, dla dowódców wojsk, ala armii, szczególnie USA, jest bezcenne.

  Wzrosną zamówienia dla koncernów zbrojeniowych itd. dla atakujących to czysty zysk. W obronie cywilów nie zrobiliby nic.

  W ostrzeliwaniach i bombardowaniach, giną, biedni, bezbronni, libijscy cywile, a chronieni są uzbrojeni po zęby, cywile - bandyci, burzone sa budynki cywilne, rządzowe, infrastruktura, szpitale, szkoły itd.

  Po ataku prawdziwy cywil, jak przeżyje, będzie głodował, bez wody, bez pomocy, każdy Libijczyk będzie miał gorzej, niż przed atakiem, znając chamstwo, niefrasobliwość, amerykańskiego żołdactwa i "celność" ich rakiet.

  Boże Który jesteś jeden i jesteś Miłosierny! Chroń Libię i Libijczyków!
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:47
  ,
  Jasno już widać, że nie chodzi wcale o obronę ludności cywilnej, to tylko pretekst. Cokolwiek zrobiłby Kadafi to decyzja już wcześniej zapadła, kombinowano tylko aby wybrać najbardziej odpowiedni moment do ataku, aby znależć lub spreparować jakikolwiek pretekst, w tym celu rozpętano w mediach całego świata, także w Polsce, nagonkę propagandowo-dezinformacyjną. Kadafi sam nie odejdzie a amerykance zdecydowali, że musi odejść a więc ostrzeliwanie i bombardowania będą prowadzone dotąd dopóki Kadafi nie zostanie fizycznie zlikidowany.

  Nie ma tu nic do rzeczy ochrona cywilów, bo prawdziwi, bezbronni cywile są po obu stronach i ginęli po obu stronach. Teraz podczas bandyckiego ataku też zginie najwięcej biednych, bezbronnuych cywilów bo rebelianci uzbrojeni w broń maszynową, mobilne wyrzutnie rakiet, czołgi, mobilną artylerie plot., granatniki ppanc., samoloty bojowe nie są nawet wg prawa międzynarodowego cywilami tylko bandytami! Znam wielu porządnych Libijczyków i modlę się aby szlag trafił wszystkich atakujących !

  Rebelie w krajach arabskich, w tym Libii nie wynikły tylko i wyłącznie, z woli, samych tylko zamieszkałych w Libii Libijczyków, nagłego ich pędu, tęsknoty, do zachodniej kultury, czy demokracji.

  Służby wielu krajów mają i utrzymują kosztem miliardów dolarów, specjalne, tajne agencje, komórki organizacyjne, wojska, tajnych agentów, najemników, nieraz i zwykłych bandziorów, specjalnie szkolonych i przygotowywanych do obalania rządów innych państw, organizowania nowych, zależnych od nich rzadów a więc także do inspirowania, niepokojów, zamieszek, dezinformacji, propagandy itd. Prym w tym wiedzie wszchwładna na skalę światową CIA i można śmiało, rzec, że bez wiedzy tej agencji nic się na świecie nie dzieje. Wydarzenia w krajach arabskich były i są inspirowane, finansowane, wspierane sprzętowo i nie tylko ... przez CIA i służby, oraz tajne jednostki specjalne niektórych, innych krajów ...
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:46
  ,Szefom państw zachodnich trafiła się okazja aby poprawić swoje wyniki w sondażach popularności i
  akceptacji swoich obywateli.

  Tak Obamie, jak Sarkozy'emu i Cameron'owi słupki w sondażach ostatnio szpetnie spadały, najbardziej spadła popularność i akceptacja u obywateli USA dla Obamy i Sarkozy'ego we Francji, dlatego właśnie oni najwięcej i nagłośniej krzyczą przeciw Kadafiemu aby wykazać jacy to są zdecydowani, jacy silni, itd.

  Inni watażkowie z pomniejszych państw członków NATO usiłują z kolei zasłużyć się tym trzem wielkim ! Niemcy umiejętnie współpracując z Rosją i Chinami, osiągaja w UE i na świecie to czego chcą, są silne gospodarczo i militarnie, nie muszą niczego nikomu udowadniać.
  Pani Bundeskanzlerin Angela D. Merkel ma duże poparcie wśród obywateli, ma więc ten komfort, że nie musi angażować się w wątpliwe akcje sojuszu ani nikomu podlizywać ! Jak by powiedział Wowa : znaczit wsio narmalno!

  Konfliktu zbrojnego czy innej akcji militarnej nie można wygrać atakując tylko z morza i z powietrza, kto mówi inaczej to bezczelnie kłamie i prezydent Obama właśnie bardzo perfidnie, podle i bezczelnie kłamał albowiem wojska specjalne różnych krajów, w tym amerykańskie, a najprawdopodobniej pod ichnią komendą, także służby specjalne, polskie, już od wielu miesięcy przebywają w państwach sąsiednich i częściowo także na terenie Libii, prowadząc różne tajne akcje, przygotowywanie celów, itd. a ostatnio inspirując zamieszki, starcia zbrojne, prowadząc różne działania dywersyjne, i propagandowo-dezinformacyjne, wywiadowcze itp. przygotowując grunt do ataku, namierzając, "oświetlając" cele, likwidująć lub porywając ważne osobistości, likwidując lub wskazująć do likwidacji cele strategiczne itd.

  Na pohybel agresorom! Boże chroń Libię i niewinnych Libijczyków!

  Allah Akbar ! Allah mahabbah !
  0
  zgłoś
 • annastasia
  2011-03-20 20:45
  ,Potwierdziło się wszystko to co ja wcześniej, napisałam a nie to co podają usłużne agresorom media i propaganda agresorów, w tym polskiego rządu, które pokazują już po kilkaset razy te same zdjęcia, te same migawki filmowe, te same tendencyjnie, sfałszowane wywiady. Państwa zachodnie perfidnie oszukały państwa arabskie, oszukańczą treścią rezolucji a teraz wbrew ustaleniom nie zważając na nic dążą do fizycznej likwidacji Kadafiego!

  Jeden z najwybitniejszych dziennikarzy polskich Jacek Pałasiński, w swoim programie w TVN24, pokazując na mapie jasno wytłumaczył, że atak na Libię nastąpił z czysto partykularnych interesów agresorów tj. dlatego, że w Libii jest ropa a nie w obronie ludności !

  Stwierdził dobitnie, że tam gdzie naprawdę, dzisiaj, w krajach afrykańskich, giną niewinni i bezbronni cywile ale nie ma ropy, ani amerykanie, ani inne państwa zachodnie nie kwapią się do obrony cywilów.

  Uchodźcy z Libii uciekają bo boją się wystrzeliwanych przez amerykanów, nocą na oślep rakiet i rzucanych bomb. To, że giną cywilni, niewinni, bezbronni Libijczycy a inni usiłują uciec za granicę to wina agresorów i uzbrojonych po zęby rebeliantów inspirowanych i wspieranych przez państwa zachodnie ! Kadafi ma przecież prawo też się bronić i przed amerykancami i przed rebeliantami-czytaj cywilnymi bandytami (zgodnie z obowiązującym prawem międzynarodowym) i nie ma obowiązku dać się zamordować.

  Red. Pałasiński podkreślił, że nie ma żadnych twardych dowodów na to aby Kadafi mordował niewinnych, bezbronnych cywilów ale przecież ma prawo bronić się przed rebeliantami, którzy go atakują !!

  To co udają amerykanie, że nie mają żadnego interesu w atakowaniu Libii to kompletny fałsz i bzdura bo przecież bombardowali już Libię nie raz, kilkanaście razy organizowali zamachy na życie Kadafiego a jak im to pasowało to godzili się z nim itd. tj. prowadzili grę kija i marchewki! Zresztą interes w zniszczeniu Libii i zlikwidowaniu Kadafiego mają amerykańskie pejsate mośki, trzymające kasę w USA a także Izraelici mający duże wpływy w USA i duże wpływy na zagraniczną politykę amerykańską a którzy najchętniej zaorali by wszystkie ziemie arabskie aby pobudować na nich swoje siedziby a cóż dopiero na terenach zasobnych w ropę!

  Wielki, Miłosierny, Boże chroń Libię i bezbronnych Libijczyków.

  Na pohybel obcym żołdakom, którzy bombardują Libię.

  Allah Akbar ! Allah mahabbah !
  0
  zgłoś
 • kleopatra
  2011-03-20 19:59
  uważam że kulturalni ludzie nie powinni używać w internecie prymitywnych, wyrażen i złosliwosci, kazdy może prezentować odmienne opinie byle nie w prostackiej formie,,, brawo kolega albraum... niektorzy interrnauci sprawiają wrazenie jakby nigdy nie oglądali podstawowki,,,
  0
  zgłoś
 • Karol
  2011-03-20 09:34
  jak zwykle brak szarych komórek w rozumkach komentatorów.Nie potrafią samodzielnie mysleć,powtarzaja głos tatusia,albo prezesunia.
  0
  zgłoś
 • Mircia
  2011-03-20 07:45
  Dlaczego nie pomaga sie Japonii?
  0
  zgłoś
 • zenabo
  2011-03-20 06:50
  walka slonia z mucha czy gdyby arabowie nie mili ropy bylo by tylu chetnych do walki z nimi jakos Chiny moga w tybecie robic co chca Wstyd Angole i Zabojady nie mowiac USA
  0
  zgłoś
 • albtraum
  2011-03-20 06:22
  do MIESZKO 4
  Twoja POprawna ortgrafia rodem z Palacu Brunka ?
  WSKRUCIE - poprawnie - w skrocie.
  TAKRZE - poprawnie - takze.
  POTSZEBOJA - poprawnie - potrzebuja.
  0
  zgłoś
 • myslacy
  2011-03-20 05:02
  jak bardzo nie lubie sympatykow teorii spiskowych- paranoikow takich jak mieszko4 i kananan
  0
  zgłoś
 • kananan
  2011-03-20 02:30
  dokladnie tak masoneria w osobie obamy i sarkozego rzadzi swiatem lucyferia
  0
  zgłoś
 • orzeszeq
  2011-03-20 01:10
  rozdeptać psychola - zbrodnią byłby brak reakcji na wydarzenia w Libii
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama