Reklama
Warszawa
Reklama

Uroczystości pod brzozą w Smoleńsku. Wicemarszałek Sejmu nie kryła łez. ZDJĘCIA

10 kwietnia 2015, 14:18
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska (P), szef KPRM Jacek Cichocki (L), wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński (2P) i wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska... / PAP / Radek Pietruszka
Kilkaset osób uczciło pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Hołd ofiarom katastrofy z 2010 roku oddali przedstawiciele polskiego parlamentu, prezydenta i rządu. W delegacji, która przyleciała z Warszawy, znaleźli się też krewni ofiar oraz rodziny oficerów zamordowanych w Katyniu. Na lotnisku w Smoleńsku kwiaty złożyli również przedstawiciele Kongresu Polonii Rosyjskiej oraz lokalnych organizacji społecznych i młodzieżowych. Stronę rosyjską reprezentowali minister transportu Maksim Sokołow i smoleński gubernator Aleksiej Ostrowski. W trakcie uroczystości odprawione zostało nabożeństwo żałobne, koncelebrowane przez duchownych prawosławnych i katolickich.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(32)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • JD
  2015-11-13 18:53:47
  Żydzi mają swoją ścianę płaczu w Jerozolimie, PO-wcy zaś będą teraz bić pokłony brzozie, bo to ona w dużej mierze dała im dodatkowe 4 lata utrzymania przy korytach.
  0
 • tele-wic
  2015-04-10 21:17:55
  Skrzyżowanie debilki z kretynką, ale czego się nie robi, aby pokazać się w prasie.
  0
 • Nie bój nic to tylko pełoo
  2015-04-10 23:32:39
  To nie było tam specjalistki od przesypywania ziemi na metr w głąb znanej Evity Szpadel pseudo ,,Fadroma''???
  0
 • klara
  2015-04-11 09:16:53
  I nad czym ona płakała ? Przecież "Smoleńsk" to odpowiedzialność jej partii. Ona jest aktywną przedstawicielką kłamliwej "Platformy". Dała się poznać podczas licznych wystąpień w telewizji. To jej partia nieustająco obraża rodziny ofiar smoleńskich.Dosyć tego aktorstwa!!!
  0
 • eter
  2015-04-11 08:05:09
  a ja napiszę to co powiedział jeden znany jegomość.""Rozmiar, kształt tych fragmentów można jedynie wytłumaczyć użyciem ładunków wybuchowych, które były tego przyczyną. Gdyby ten samolot uderzał w gałęzie, czy drzewa to blacha byłaby pogięta, odkształcona, ale nie rozprysłaby się na małe kawałeczki (…) Mało tego, one mają w swojej strukturze typowy kształt działania ładunków wybuchowych. Profesor Szuladziński, u którego byłem tydzień temu powiedział jasno, że są dwa najważniejsze aspekty, które decydują o wszystkim. Po pierwsze to, że są małe fragmenty od 70 metrów przed brzozą do miejsca uderzenia w ziemię. Drugie to fakt, że są rozszarpane ciała ludzkie. Nawet w samolocie zestrzelonym przez Rosjan nad Ukrainą, który spadł z 10 tysięcy metrów, ciała nie zostały rozszarpane na fragmenty. A tutaj samolot spada przy małej prędkości, z 15 metrów i mamy rękę znalezioną na głębokości jednego metra na samym początku miejsca, gdzie cały samolot uderzył w ziemię """  I CO WY NA TO>
  0
 • rtek
  2015-04-11 18:47:13
  Tak się zachowują hipokryci z PO.
  Nie wierzę tym oszołomom z PO.
  Koniec ! Basta !
  0
 • ALA
  2015-04-11 07:08:28
  SZCZUJNIA ZLOZYLA PODZIEKOWANIA BRZOZIE SMOLENSKIEJ
  0
 • BfAE
  2015-04-10 19:17:46
  BRZUCHOMÓWCZYNI MAFII - PO GŁUPA PALIŁA , MAFIA TAK MA ..
  0
 • wiesio
  2015-04-10 14:51:50
  Komorowski o wraku Tu- 154M: Problem w kategoriach symbolicznych. BRAK MI SŁÓW NA TAKIE LEKCEWAŻĄCE, DURNE DICTUM KOMOROWSKIEGO, UZMYSŁAWIA ONO MARNY, NIEMIERZALNY, POZIOM INTELIGENCJI JAŚNIE HRABIEGO, JEGO IGNORANCJĘ CO DO ROZUMIENIA OBOWIĄZUJĄCEGO W POLSCE PRAWA I LEKCEWAŻENIE SAMEJ KATASTROFY
  A PRZEDE WSZYSTKIM UCZUĆ RODZIN OFIAR. Takie stwierdzenie Bronisława Komorowskiego, wg mnie DYSKWALIFIKUJE GO, jako kandydata, na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  WYPOWIEDZI KOMOROWSKIEGO TO DLA POLSKI WSTYD NA CAŁY ŚWIAT.


  Tomasz Skory- dziennikarz RMF FM, który ujawnił treść tzw. nowych stenogramów z Tu-154.:
  Jestem tylko posłańcem. Interesował mnie stenogram, a nie jego treść - tłumaczył wczoraj wieczorem w TV Republika Tomasz Skory - dziennikarz RMF FM, który ujawnił treść tzw. nowych stenogramów z Tu-154.


  Skory wystąpił wczoraj w programie Katarzyny Gójskiej-Hejke. Obok dziennikarza RMF FM gościem był także Cezary Gmyz.

  – Cała sytuacja jest nieporozumieniem wynikającym z błędu, który popełniono na początku i który prokuratura chce teraz naprawić. Ja jestem tylko posłańcem, nie odpowiadam za treść dokumentu – próbował tłumaczyć się Skory.

  Pytany o to, dlaczego w artykule uwypuklił jedne szczegóły stenogramu, a inne przemilczał, Skory stwierdził, że, gdyby chciał zawrzeć w nim wszystko, materiał miałby kilkadziesiąt stron.

  Następnie - dopytywany, czy nie zauważył w rozmowie ujętej w stenogramach rozbieżności dotyczącej rzeczywistej godziny, a tej, którą mieli podawać piloci - dziennikarz stwierdził, że w jego ocenie fragment nie był specjalnie istotny. – Zauważyłem, ale to pominąłem – czy to jest naprawdę takie istotne? – pytał Skory.

  Dziennikarz RMF FM powiedział też, że słowo "piwko" w stenogramach równie dobrze mogło być słowem... "paliwko".

  Czyim posłańcem był kilka dni temu Tomasz Skory? To ocenią Polacy.
  0
 • bilo
  2015-04-11 09:29:01
  co za teatr śmiechu warty odstawiono w smoleńsku ,no i ten płacz żekomy, dla kogo ten cyrk ..nikt i tak w to co sieje propaganda nie wierzy.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej