Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięsień serca. To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczyna rekrutację wolontariuszy! Do drużyny SuperW zaprasza Basia Kurdej-Szatan i Maciek Łagodziński.

Reklama

10 000 wolontariuszy

W tym roku SZLACHETNA PACZKA ma dotrzeć do ponad 18 tysięcy rodzin. Aby tak się stało, nie wystarczy dobra wola. W blisko 600 lokalizacjach w Polsce potrzebnych jest 10 000 wolontariuszy, którzy wejdą w świat biedy i odnajdą tych, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. Ich rola jest kluczowa, ponieważ to oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać.

- Sama nie zmienię świata na lepsze, ale z innymi SuperW, na pewno się uda – przekonuje Liderka Paczki w Krakowie.

Zamelduj się na służbę

Reklama

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do przekraczania siebie i służby innym ludziom – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Dzięki SuperW Pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, pan Karol otrzymał wózek inwalidzki i pierwszy raz od wielu lat mógł zobaczyć krakowski rynek, a Kasia poprawiła oceny, ponieważ ma biurko, na którym może odrabiać lekcje.

Reklama

Paczka jednoczy naprawdę

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji projekt zjednoczył ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu. To już ponad półtora procent Polaków!

Odkryj w sobie powołanie do służby i dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI!

Zamelduj się na www.superw.pl lub zmieniaj świat ze SZLACHETNĄ PACZKĄ przez cały rok i dołącz do Klubu WiP www.szlachetnapaczka.pl/wip

FAKT: Łączna liczba rodzin, do których dotarła SZLACHETNA PACZKA (przez wszystkie edycje): 71 628

SPRAWDŹ, CO BĘDZIE DZIAŁO SIĘ W TEGOROCZNEJ EDYCJI SZLACHETNEJ PACZKI!