22 listopada marsze SZLACHETNEJ PACZKI przejdą ulicami Krakowa, Warszawy i wszystkich miast wojewódzkich, a aktorka Anna Mucha z Przyjaciółmi przygotuje pierwszą paczkę w tym roku – w ten sposób SZLACHETNA PACZKA ogłosi światu, że internetowa baza rodzin w potrzebie została otwarta. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl każdy może wybrać rodzinę i przygotować dla niej mądrą pomoc.

Reklama

Cała Polska maszeruje. Czerwone flagi, orkiestra, podniosła atmosfera, wyjątkowi ludzie na marszach Paczki w całej Polsce!

· Kraków, 22 listopada, godz. 11.00, wyruszamy spod Bramy Floriańskiej w Krakowie. Marsz poprowadzi twórca SZLACHETNEJ PACZKI – ks. Jacek WIOSNA Stryczek
· Warszawa,22 listopada, godz. 11.00, wyruszamy spod pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu.

Sprawdź, gdzie jeszcze odbędą się marsze

Reklama

Anna Mucha zrobi pierwszą paczkę w tym roku

Anna Mucha nie od dziś gra w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI. W najbliższą sobotę razem z Drużyną Rodziców, Redaktorów i Blogerów z portalu MamaDu.pl przygotuje pomoc dla samotnej matki z województwa mazowieckiego.

- Wspieranie SZLACHETNEJ PACZKI to już dla mnie tradycja. Cieszę się, że w tym roku Paczka rodziców z MamaDu.pl wesprze SZLACHETNĄ PACZKĘ – mówi Anna Mucha i namawia wszystkich: - Kiedy pomagamy, czujemy się lepiej. Warto poznać to uczucie!

Wybierz rodzinę w potrzebie

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 13 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie minimum 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka, nie jest jeszcze znana, bo w 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Reklama

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! – to hasło przyświeca Paczce na co dzień. - Pomagamy, kiedy kryzys wynika nie z lenistwa, nie z zaniedbania, ale ze zdarzeń losowych. Przecież zdarzają się choroby, wypadki. Pojawiają się nieprzyjaciele. No i wielkie lub małe katastrofy – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek. Zastanawia się, na ile łączy nas zasada: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. I czy mogłaby znowu stać się modna. Żeby było wiadomo, że można na innych liczyć. - Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, w której Polacy spotykając człowieka w potrzebie, mówią: Chodź, ja mogę Ci pomóc – dodaje.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad 617 tysięcy Polaków w mądrej pomocy.

W tym roku masz jest wiele możliwości, żeby mądrze pomóc:

· Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj mądrą pomoc: www.szlachetnapaczka.pl
· Dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką nie tylko od święta: www.wiosnaiprzyjaciele.pl
· Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl
· Wpłać i pomóż. Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu:www.szlachetnapaczka.pl/wiecejpaczki
· Przekaż 1% na SZLACHETNĄ PACZKĘ, KRS 00 00 05 09 05
· Dołącz jako firma – Twoja firma może zostać partnerem Paczki: http://www.szlachetnapaczka.pl/dla-firm