Komitet polityczny PiS zatwierdził listy do Parlamentu Europejskiego, ale już po jego zakończeniu doszło na nich do zmiany. Jak informuje Wprost "ktoś życzliwy" pokazał prezesowi sondaż dotyczący Kurskiego.

Reklama

Prezes po komitecie dostał badania, że start Kurskiego z jedynki nie podoba się ludziom i go wymienił na Wąsika – mówi informator "Wprost".

Według Wprost prezes Kaczyński zdjął Kurskiego z pierwszego miejsca na liście na Mazowszu i przesunął go na drugie, za Adamem Bielanem.

Listy PiS do Parlamentu Europejskiego: Możliwe korekty

W czwartek po południu obradowały władze Prawa i Sprawiedliwości, ws. list wyborczych. Na razie jednak nie są oficjalnie zaprezentowane.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że listy zostaną ogłoszone w momencie, kiedy będą rejestrowane. To prawdopodobnie będzie następowało bardzo szybko w niektórych okręgach, gdzie wszystko jest już gotowe. Gdzie indziej nieco później, ale też w krótkim czasie - powiedział szef PiS.

Dodał że "listy są generalnie zatwierdzone".

Ale proszę pamiętać, że jest taka praktyka w naszej partii, że w sytuacjach jakichś szczególnych, prezes partii, czyli ja, może dokonać jeszcze jakichś drobnych korekt - zaznaczył.