Swoje poparcie dla niego zadeklarowało 51 procent uczestników sondażu. 34 procent zamierza głosować na kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudę, a trzy procent jest gotowych oddać głos nieważny. 7 procent ankietowanych nie potrafiło powiedzieć, na kogo by zagłosowało.

Reklama

Z sondażu wynika, że na Bronisława Komorowskiego głosowaliby przede wszystkim wyborcy Platformy Obywatelskiej - 96 procent, a także Sojuszu Lewicy Demokratycznej - 67 procent - i Polskiego Stronnictwa Ludowego - 63 procent.

Na Andrzeja Dudę głosowałoby z kolei 85 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości, 32 procent zwolenników PSL-u i 20 procent SLD. Autorzy sondażu zwracają uwagę, że 13 procent wyborców PiS-u zapowiada, iż w drugiej turze zagłosuje na Komorowskiego.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja jeśli w pierwszej turze, zaplanowanej na najbliższą niedzielę, żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy głosów.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-22 kwietnia na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1027 osób.