Mocna krytyka Jarosława Kaczyńskiego, który wczoraj poparł kandydata do Senatu Grzegorza Biereckiego, twórcę SKOK-ów. To wielka odwaga ze strony prezesa PiS-u, że stanął po stronie sytemu, który zawiódł człowieka i który doprowadził do gigantycznej straty - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Janusz Piechociński.

Reklama

Prezes ludowców przypomniał, że do tej pory Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił 3,5 miliarda złotych poszkodowanym przez nieprawidłowości w SKOK-ach. To dramat za który przyszło nam już zapłacić i za który jeszcze zapłacą pielęgniarki i emeryci - dodał Piechociński.

Senator Grzegorz Bierecki startuje do Senatu z własnego komitetu wyborczego. W marcu został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS, po doniesieniach medialnych o nieprawidłowościach w SKOK-ach i o udziale w nich senatora Biereckiego. Sprawą zajęła się sejmowa komisja finansów. W sprawozdaniu, które zostało przedstawione sejmowi znalazł się m.in. postulat powołania w tej sprawie komisji śledczej.